Taimepäev

11. aprillil toimus Ridala Põhikoolis ülevallaline taimepäev.

Esimene klass muutus tõeliseks taimelavaks

Esimese klassi õpilased ja „Õunakese” töörühm hakkasid selleks valmistuma juba märtsikuus, mil sai mulda pandud esimesed madala peiulille, suureõielise kressi, kõrge punase astri ja rippuva lobeelia seemned. Tore oli vaadata taimelaste tärkamist ja järjest suuremaks kasvamist! Nüüd oli aeg nad taimeletile müümiseks-vahetamiseks välja viia.

Viljapuude hooldus peab olema järjepidev

Taimepäeva peaesineja oli aga Kaire Tammet, kelle tütar Riin õpib meie kooli teises klassis. Tema viis kooliaias läbi praktilise loeng-õppuse viljapuude eest hoolitsemisest ning tutvustas selleks vajaminevaid tööriistu. Esmalt vaatas ta üle meie Comeniuse projekti „Kõik õuntest” puu. Selgus, et õunapuu on kenasti juurdunud, meie aia omaks võtnud ja lisaks veel tublisti kasvanud. Oli vaja vaid eemaldada jäneste poolt näksitud oksaotsad (puu sai sügisel kaetud spetsiaalse kaitsevahendiga, aga kavalad metsloomad olid siiski märganud mõnd võimalust, kust hammustada) ja asuda kujundama võra, et ei jääks puule kahte konkureerivat latva. Seejärel kinnitas õpetaja Rein Peek puu juurde ka sildi. Nüüd on projekti õunapuu kergesti äratuntav.

Et noort õunapuud on palju kergem hooldada kui vanemat, saime aru kohe kui Kaire Tammet järgmise puu juurde asus. Viljapuude hooldamine peab olema järjepidev töö, hea oleks puud üle vaadata kahel korral aastas. Kindlasti tuleb eemaldada liigsed kasvud ja ei tohiks unustada ka väetamist.

Ürituse korraldajad tänavad kõiki huvilisi, kes vaatamata külmale ja tuulisele ilmale oma kohalolekuga aitasid kaasa taimepäeva õnnestumisele.

rahvusvahelise projekti „Kõik õuntest” koordinaator Ridala Põhikoolis