• Ürituste kalender

  << okt. 2018 >>
  ETKNRLP
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
 • Tulemas

 • Uudiste arhiiv:

Õuelasteaed

Kuna aprill on tervisekuu ja õues liikumine teeb tervisele head, pidas lasteaia vanem rühm 16.- 20. aprillil õuelasteaeda. Meie nädalateemaks oli „Kevad kutsub õue“. Kõik meie vaba aja ja organiseeritud tegevused toimusid selle nädala jooksul õues. 

Pidasime õues hommikuringe, karude koosolekut, tuletasime meelde õueala ja rattasõidu reeglid, õppisime mängima erinevaid keksu- ja liikumismänge, vaatlesime ilma, õppisime numbreid, tähti ja geomeetrilisi kujundeid, ehitasime liivast ja maalisime kriidiga asfaldile, meisterdasime looduslikust materjalist pilte, otsisime kevademärke lasteaia õuealal ja pargis, uurisime luubiga pungi, putukaid ja muid kevadisi pisiobjekte. Peale selle sõitsime palju jalgrattaga, ronisime, kiikusime, tegime puutööd, hüppasime hüppenööriga, keerutasime hularõngaga, mängisime tennist ja palli ning tegime langevarjuharjutusi. Tuppa tulime vaid söömiseks ja magamiseks. Ühe korra õnnestus meil isegi õues süüa – küll need pannkoogid maitsesid siis hästi!

Ilmataat näitas meile oma mitut palet – saime tunda päikesepaistet ja soojust, aga ka tuult ja külma. Meie lähtusime aga põhimõttest – ei ole viletsat ilma, on vilets riietus. Õnneks ei peletanud vihm meid kordagi tuppa.

Lapsed võtsid õuelasteaia idee suure vaimustusega vastu – igaks juhuks ikka küsisid iga päev uuesti üle, kas täna oleme ka õues ning väljendasid hurraa-hüüetega oma rõõmu, kui vastus oli jaatav.

Pildid on üleval siin.


Vanema rühma õpetaja Raidi Sannik