• Ürituste kalender

  << mai 2019 >>
  ETKNRLP
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
 • Tulemas | toimumas

 • Uudiste arhiiv:

Veebruar - teaduskuu

Veebruarikuu oli lasteaia vanemas rühmas teaduskuu. Uurisime taimi ja ilma ning tegime põnevaid katseid. Avasime rühmas teaduskeskuse. Seal said väikesed teadlased kasutada erinevaid teadusuuringuteks vajalikke vahendeid – mikroskoopi, luupi, binoklit. Esimesel nädalal uurisime taimi ja nende kasvamiseks vajalikke tingimusi. Panime mulda nartsissisibulad ja kastsime neid. Tänaseks päevaks on neist meilegi üllatuseks välja ilmunud tulbilehed. Saime jälgida ka hüatsindi õidepuhkemist.

Mugulsibulad panime klaasi sisse vette – neile on alla kasvanud tohutud juured, kuid rohelisi sibulapealseid alles ootame.

Uurisime ka erinevaid seemneid – mungoa-, läätse-, kikerherne- ja nisuseemneid. Selgus, et neile tuleb ka niiskes keskkonnas elu sisse. Mungubadele ja läätsedele kasvasid kummalised sabad taha, kikerherned läksid pehmeks, nisust ilmusid välja võrsed. Kuna idud ja võrsed on väga vitamiinirohked, sõime need kõik ära.

Teisel ja kolmandal veebruarinädalal uurisime ilmaga seotud nähtusi.

Seebimullide ja radiaatori abil nägime, et soe õhk liigub ülespoole. 

Õhupallidega tekitasime staatilist elektrit. 

Veetopsi ja paberiga nägime, mida teeb õhurõhk. Ventilaatori abil tekitasime tuult.

Lõpuks meenus meie rühma Rebekale, et toredaid katseid saab teha värviliste kommidega. Ta tõigi lasteaeda neid komme ja viis läbi ka katse. 

Lapsed soovisid veel uurida lund, tuld, linde, puid, liblikaid, loomi, Maad ja inimese nahka.

Rohkem pilte näeb siit.


Vanema rühma õpetaja Raidi Sannik