Martinš Zutis Ridala Põhikoolis!

6. märtsil külastasid meie kooli Läti kirjanik ja kunstnik Martinš Zutis ning Katrin Reinmaa kirjastuset „Päike ja Pilv”. Tegemist on lugemisprojektiga „Meie Väike Raamatukogu”, milles osalevad ka Ridala Põhikooli 1. ja 2. klassi õpilased.

Lapsed olid eelnevalt läbi lugenud Martinš Zutise raamatu „Ärajäänud avastus”. See on põnev lugu ebatavalisest teadlasest. Jutt tekitab hasarti ka ise midagi avastada.

Kirjanik vaatas õpilaste töid raamatu kohta ning õpetas, kuidas teha koomiksit. Seda hakatigi üheskoos tegema. Martinš Zutise koomiks valmis tahvlil, kõigi silme all. Õpilased tegid oma tööd paberitele. Ebatavaline oli see, et pildid ei valminud järjest, vaid autoril oli oma kindel süsteem.

2. klassi õpilased Gordon Erik Kivimäe ja Hannah Marie Walsh jutustasid kaaslastele ja külalistele oma esimese isetehtud koomiksi loo.

Martinš Zutise koomiks kõneles aga robotrebasest, kellest sai pärisrebane. Koomiksi peategelase pakkusid lapsed autorile ise välja.

„Kohtumine oli ääretult põnev, lõbus, lahe, huvitav,” võtsid ürituse kokku 2. klassi õpilased. Nad lisasid, et selliseid toredaid kokkusaamisi võiks veelgi olla.

Õpetajad Ene Jundas ja Eda Kivimäe