<< aug. 2019 >>

Emakeelepäev lasteaias

Loodus kõigile on andnud hääle,
Igaühele oma emakeele.

Nädala algul tuli lasteaeda laps oma lemmikraamatuga, tegime neist näituse. Enne aga tutvustas laps oma raamatut ka rühmakaaslastele. Kuna Hanna emakeeleks on hollandi keel, siis tema oli koos vennaga oma raamatu ära tõlkinud. Nüüd sai õpetaja ka seda raamatut lugeda.

14. märtsil tähistasime koos emakeelepäeva.

Keskmise rühma laste käest saime teada, kuidas emakeel meil selgeks saab. Vanem rühm esitas vahva etenduse „Siili keedupott“, mis on eesti autori E. Raua kirjutatud. Kuulasime Lily Vidriku luuletatud luuletust. Lapsed said igaüks öelda talle kõige rohkem meeldiva eestikeelse sõna. Ei  puudunud ka sportlik mäng kopsumahu parandamiseks. Kõige rohkem elevust tekitas aga mõistatuste lahendamine ja tähevõimlemine.

Kui tähed selged, saab ju kirjutamist ja lugemist õppida. Suured ladusidki tähtedest oma nime, nooremad tegid pulkadest tähti ja päris pisikesed esimesi käeharjutusi.

Kõik lapsed said selgeks, et tundes tähti saab õppida lugema ja sellest paremat tegevust pole, sest siis ei hakka kunagi igav.

Pilte toredast üritusest näeb siit.

Keskmise rühma õpetaja Maire Suurkask