<< märts 2024 >>

Märts – teatrikuu lasteaia vanemas rühmas

Märtsikuu oli vanemas rühmas teatrikuu. Näitlesime ise kostüümides, tegime käpiknuku-, näpunuku- ja varjuteatrit.

Lapsed tõid lasteaeda erinevaid kostüüme, millega nad vabal ajal hoolega mängisid. Meil oli siin liikumas haldjaid, printsesse, mereröövleid, luukeresid, mesilasi, jäneseid, siile, hunte, rebaseid, lepatriinusid ja isegi üks Pipi Pikksukk.

Emakeelepäevaks õppisime selgeks näidendi „Siili keedupott“ ja esitasime seda kogu lasteaiaperele.

Käpiknukuteatriks meisterdasime ise pappkarpidest nukud ja mõtlesime väikestes gruppides ise välja  etendused. Kutsusime pealtvaatajateks keskmise ja sõimerühma lapsed. Neile meeldis meie teater hästi.

Varjuteatrit tegime omaenda sõrmede ja kätega ning meisterdasime mõned nukud ka papist. Tore oli mängida videoprojektori valgusvihus või valge lina taga taskulambi valguses.

Näpunukke meisterdasime paberist, õmblesime viltriidest ja voolisime plastiliinist.

Etendust tegime iseendale ja mängisime nende nukkudega ka niisama.

Kõik kostüümid, käpik- ning näpunukud on tänaseks laste kodudesse (tagasi) kolinud ja loodetavasti leiavad ka seal teatritegemiseks kasutust.

Rohkem pilte teatrikuust leiab siit.

Vanema rühma õpetaja Raidi Sannik