<< jaan. 2020 >>

1. klass mereohutuskoolitusel Puises

27. mai hommikul olid 1. klassi lapsed elevil. Kohe-kohe on minek mere äärde.
Puise sadamas ootas meid perekond Tammet. Sadamaesisele platsile oli mitut sorti päästeveste laotatud ja nüüd läks uudistamiseks lahti.
Saime teada, et on lausa nelja erinevat sorti päästeveste ja neid kasutatakse erinevatel eesmärkidel. Seejärel näidati meile miks on oluline kinnitada päästevesti rihmad ka alt ja kui kergesti tegelikult tuleb päästevest üle pea kui alumised rihmad on lahti.

Kõik lapsed said proovida selga päästeveste ja pidid tõdema, et kui on hädaolukord merel, siis pole enam aega vestidega pusida, need peavad ikka enne paati astumist kindlalt seljas olema. Päästevestid proovitud saime tuttavaks päästerõngaga. Kõigil avanes võimalus proovida, kuidas on päästerõngast kaldalt vette visata ja siis nöörist tagasi sikutada.

Laste lemmikuks oli aga signaaltuli, mis põles isegi vee all. See oli väga lahe ja lõhnas nende arvates pärast pisut grillvorsti järele. Koolituse lõpus tegime teatevõistluse, kus tuli panna selga päästevest ja päästerõngast veeretada. kõik lapsed said kingituseks vile, kommi ja voldiku selle kohta, kuidas vee ääres käituda.

Oli väga vahva päev!

Aitäh perekond Tammet!