<< märts 2024 >>

Erasmus+ projekti „Fit for School – Fit for Life” nädal Ridala Põhikoolis

23. – 28. septembrini olid meil lühiajaliseks õpilaskohtumiseks külas partnerkoolide õpetajad ja õpilased Austriast, Itaaliast ja Hispaaniast. Austria meekonda kuulus 6 õpilast, Itaalia oli esindatud 8 ja Hispaania 4 õpilasega.

Nädal kujunes väga töiseks. Nagu projekt ette näeb, olid töötoad seotud tervislike eluviisidega ja leidis aset üleeuroopalisel spordinädalal. Nädala jooksul valmisid üheskoos meie kooli õpilastega tervislikku toitumist propageerivad postrid, lauamängud, valikvastustega online mäng, valmistati eestipäraseid tervislikke salateid, osaleti Eesti Tervishoiu Muuseumi haridusprogrammis „Nägemata nähtud maailm”, õpiti mängima ketasgolfi ja saadi ülevaade epeevehklemise algtõdedest, osaleti kooli sportmängude päeval ja ülekoolilisel kümnekilomeetrisel matk-maratonil Asukülla.

Toredat ühistegevust jätkus ka õhtutel: interaktiivne linnamäng ja bowling Haapsalus, lõbus täringumäng kooli ümbruses, õhtusel Promenaadil virmaliste vaatlemine.

Nädala lõpetas Erasmus+ pidu partnerkoolide õpilaste esinemiste ja lõbusa diskoga.

Ridala Põhikooli Erasmus+ töörühm tänab kõiki kaasaaitajaid ja kaasalööjaid kordaläinud nädala eest! Suur aitäh meie lasteaia mudilastele, kooli laulu- ja tantsulastele imevahva tervituskontserdi eest! Meie tänusõnad kooli juhtkonnale ja kõigile õpetajatele ning Kati Vidrikule Ridala noortekeskusest! Aitäh lapsevanemad Anneli Esko ja Kartin Päevakene!

Projekti järgmine õpilaskohtumine toimub 2020. aasta maikuus kevadises Austrias.

Fotod: Ene Jundas
Erasmus+ projekti koordinaator Ridala Põhikoolis