<< apr. 2020 >>

Haridus- ja Teadusministeerium: Kevadvaheaja sisustamisest

Haridus- ja Teadusministeerium soovib, et eriolukorra aegne koolivaheaeg oleks õpilaste jaoks võimalikult sisukas.

Distantsõpe on nõudnud paljudelt tõsist pingutust. Oleme seisukohal, et õpilased vajavad puhkust ka distantsõppe tingimustes. Pikisilmi oodatud vaheaeg annab võimaluse lisaks puhkamisele ka kinnistada õpitut ning valmistuda õppeaasta lõpuks.

Kutsume üles jagama häid mõtteid, kuidas eriolukorra ajal tervisele ohutul viisil ja leidlikult sisustada 20.-26. aprillini kestvat vaheaega. Üleskutse on mõeldud kõigile – õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele, koolidele, asutustele, organisatsioonidele, partneritele.

Põnevaid mõtteid, tegevusi ja algatusi koondatakse portaali Teeviit, kust kõigil on võimalik ammutada inspiratsiooni koolivaheaja veetmiseks.

Igaüks saab anda oma panuse, täites portaalis vormi, saates kirja aadressile või jagades sotsiaalmeedias postitusi teemaviitega #sisukasvaheaeg.

Head õpetajad, palume teil võimalusel arutada õpilastega, kuidas eriolukorras ohutult vaba aega veeta. Meie noored on ilusti järginud 2+2 ja kodus püsimise reegleid, oluline on neid meeles pidada ka puhates. Meil kõigil on oma roll ja vastutus viiruse leviku tõkestamisel.

Soovime head mõttelendu ja aktiivset osalemist koolivaheaja ideekorjes ning noortele erilist vaheaega!

Haridus- ja Teadusministeerium

HTM logo