<< sept. 2020 >>

Õpilasleiutajate riiklik konkurss 2019

ÕPILASLEIUTAJATE RIIKLIK KONKURSS

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kuulutas oma 11. juuli käskkirjaga nr 1.1-2/19/209 välja 2019. a õpilasleiutajate riikliku konkursi.

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärgiks on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Konkursil võivad osaleda kõik konkursi väljakuulutamise hetkel 6–19-aastased Eestis koolieelses lasteasutuses, põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses õppivad lapsed ja õpilased ning nimetatud isikutest koosnevad kuni 3-liikmelised õpilaskollektiivid.

Ridala Põhikoolist osalesid Õpilasleiutajate riiklikul konkursil järgmised õpilased koos oma juhendajatega:

Õpilase ees- ja perekonnanimi Klass Leiutise nimi Juhendaja
Loore Erit, Eliise Mari Toomemägi, Karola Maisalu 2. klass „Ratastooli lisad” õp Eda Kivimäe
Jass Rosenberg, Jasper Niilo, Madis Tammistu 2. klass „Mere puhastamise masin” õp Eda Kivimäe
Mari Uudam 2. klass „Nutikas prügikorjaja” õp Eda Kivimäe
Gordon Erik Kivimäe 3. klass „Mitmeotstarbeline riiulikandur” ja „Tintenpennide täitja” lapsevanem Kaido Kivimäe
Anni-Mari Maripuu, Rahe Uudam 5. klass „Puuistuti” lapsevanem Kaia Treier

Kõiki konkursil osalenud õpilasi on ootamas õpilasleiutajate riikliku konkursi žürii aukirjad ning juhendajaid tänukirjad!

Ridala Põhikool tänab kõiki leiutajaid julge pealehakkamise ja lennukate ideede eest ning osalemise eest õpilasleiutajate riiklikul konkursil!

Suur tänu kõikidele juhendajatele 2019. aasta õpilasleiutajate konkursil osalenud õpilaste juhendamisel tehtud töö eest!

Milve Viigand
direktor