<< märts 2024 >>

MARIE PILVISTU – üks seitsmest Jaapani haikukonkursi võitjast!

2020. aastal toimuvate Tokyo olümpiamängude puhul oli tänavuse 16. Maailma Laste Haikukonkursi teemaks „Sport”. Konkursi korraldajaks on Japan Airlines’i Sihtasutus (JAL Foundation) ning läbiviijaks kohapeal MTÜ Jaapani Kultuuri Koda.

Luuletuse juures hinnati eelkõige vahetust, lihtsust ja edasiantud hetke emotsiooni. Haikuga pidi kaasnema samale lehele käsitsi joonistatud või muus tehnikas käsitsi valmistatud pilt.

Konkursile laekus enam kui 1000 tööd. Komisjon valis välja seitse võidutööd.

Marie Pilvistu haiku

Ridala Põhikool õnnitleb 2. klassi õpilast Marie Pilvistut, kelle töö osutus üheks seitsmest võidutööst!

Väljavalitud seitse tööd tõlgitakse jaapani ja inglise keelde ning saadetakse edasi konkursi korraldajale Jaapanisse. Konkursi tulemused avaldatakse JAL Foundation’i kodulehel 2020. a juunis.

Konkursi antoloogias „Haiku By World Children, Vol.16” avaldatud töid näidatakse JALi rahvusvaheliste lendude meelelahutusprogrammides Boeing 787 lennukites.

Kõiki võitjaid autasustab konkursi korraldaja Japan Airlines’i Sihtasutus ja valik võidutöid avaldatakse ka ajakirjas Hea Laps. Erakorralise olukorra tõttu ei jõua auhinnad Jaapanist meieni enne septembrit

Konkursi info: https://www.jaapanikoda.ee/haikukonkurss

Kõigi võidutööde galerii on Jaapani Kultuuri Koja Facebooki lehel ja edaspidi ka kodulehel.