4. klass käis õppereisil Tallinnas

Teistmoodi koolipäev

Aasta 2017 on laste ja noorte kultuuriaasta. Teema-aasta on ellu kutsutud Kultuuriministeeriumi poolt. Aasta algas ülemaailmse küsitlusega „Mina ka!”, et saada rohkem teada Eesti laste elust ja tegemistest nii Eestis kui ka välismaal.

Meie kooli 4. klassi õpilased otsustasid osaleda veebipõhises küsitluses. Vastanute vahel loositi 1. märtsil kolmele osavõtnud klassile kokkuleppelisel ajal tasuta teematund Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Ja loosiõnn naeratas meile!

20. aprillil sõitsime Tallinna. Meid ootas põnev teematund „Rännates raamatuga mööda maailma”, mille viis läbi keskuse töötaja Anne Kõrge. Lisaks saime ülevaate sellest toredast majast ning seal toimuvast.

Edasi kulges sõit Tallinna Botaanikaaeda, kus giid Krista Kaur viis meid vaatama Vahemere igihaljast metsa, tutvustas Ameerika ja Aafrika kõrbetaimestikku ning vihmametsa lopsakust. Koos temaga oli tore heita pilk Austraalia ja Uus-Meremaa omapärastele taimedele.

Õppereis Tallinna oli teadmisterohke ja arendav, vastas 4. klassi õppekavale. Täname südamest oma klassi head sponsorit, kes aitas katta transpordikulud.

Fotod: Ene Jundas
4. klassi klassijuhataja