<< märts 2024 >>

Vana vahva lasteaia jõulud

Oli see vast rõõmus päev! Hommikul tulid lasteaeda külla esimese ja teise klassi lapsed ja esitasid kaks väikest näidendit, mis juhatasid sisse üleüldise peomeeleolu.

Kuna jõulusõnum kannab eneses nii palju helget, siis peaks see päev olema eriliselt naerune ja lusti täis – ja just seda see oligi.

Katsime ühise laua ning kuulasime ühtvalu jõululaule, nii mõnigi laps ümises omal viisil kaasa. Mis seal siis ikka, viisi pidamisest olulisem on tunne, mis jala tatsuma ja suu matsuma paneb.

Aitäh Estrile imemaitsva koogi eest!

Toredatel sündmustel on kombeks lennul mööduda. Juba saabuski õhtu ja emad, isad, vennad ja õed tulid osa saama väikesest kontserdist, millega lapsed suurt vaeva olid näinud. Laulud olid ilusti selgeks õpitud ja see, mis natukese meelest ära läks, pandi omast peast juurde. Peolt ei puudunud ka üks ilmatu näljane raamatukoi ja tegus päkapikk ja otse loomulikult saabus keset pidu ja pillerkaari jõuluvana.

Usun, et kõige siiramalt loeb laps luuletust just jõulumehele. Hetkeks on väike inimene pillikeelena pingul – silmad suured loeb ta püüdlikult salmi.

Väike inimene oskab jõuluimest osa saada.
Nende läbi saame meiegi rikkamaks.

Valgust soovides,
Annely Lember