Lasteaialapsed kuulasid klassikalise muusika kontserti

18. märtsil oli Ridala lasteaia lastel esimene kokkupuude klassikalise muusikaga.

Muusikasõprade Seltsi poolt korraldatud kontsertsari Mõisamängud, mille raames antakse regulaarselt kontserte Eesti mõisates ja koolides‑lasteaedades, jõudis ka Ridala lasteaeda.

Lapsed alates sõimerühmast kuni vanema rühmani kuulasid, kuidas kontsertpianist Diana Liiv võlus klaveril välja erinevaid helikeeli ja muusikavarjundeid. Kavas oli peamiselt Arvo Pärdi looming – klaveripalad „Aliinale”, „Liblikas”, „Pardipoegade tants”, kuulati ka Arvo Pärdi loodud muusikat nukufilmidele „Aatomik” ja „Operaator Kõps”. Peale Arvo Pärdi loomingu esitati veel Andrei Volkonski loomingut.

Suureks läksid laste silmad, kui nende ette astus Kärdla Muusikakooli direktor Arvo Haasma, kes mängis vioolat. Selle pilli kõla pani kõige väiksemadki sõimerühma lapsed vaikselt-vaikselt kuulama ja suuril silmil vaatama.

Juba maast madalast tuleb lastele tutvustada kõike ilusat, mis meie ümber. Kaunis muusika selleks ometi ongi. Ja kui lastele tuleb järgmine kord tänase päeva ühe maailma kuulsaima helilooja Arvo Pärdi nimi tuttav ette, oleme palju saavutanud.

Kersti Arov
õppealajuhataja