Kalanduse õpitoad

Kalanduse õpituba

Fotod: Sandra Kasepõld
Juhul kui kalade rookimise nägemine tekitab Teile mingeid vaevusi, ärge vaadake! 😉

2. aprillil oli meie kooli 6. – 9. klassi õpilastel võimalus osaleda kalanduse õpitubades. Merebioloog Jüri Tensoni juhendamisel said õpilased teadmisi Eestis elutsevatest erinevatest kalaliikidest, nende rohkusest, eluviisidest.

Õpitoa töö koosnes kahest osast – teoreetilisest ja praktilisest. Näidistena oli juhendajal kaasas erinevaid kalu, mida tuli ära tunda. Õpilased said kalu puhastada, uurida nende anatoomiat. Erilist elevust pakkus just kalade lahkamine. Koolikalaks oli ahven, mida siis iga õpilane uurida sai.

Õpitubade läbiviimist Eesti koolides korraldab Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi kalanduse teabekeskus koostöös Pärnu Loodus- ja Tehnikamajaga.

Taolised õpitoad on igati koolielu rikastavad ja kasulikud, mis muudavad õppimise huvitavaks ja praktiliseks.

Kersti Arov
õppealajuhataja