Mereohutuskoolitus 1. klassi õpilastele

23. mail toimus Puise Ninal mereohutuse koolitus Ridala Põhikooli I klassile. Koolituse viisid läbi Joel ja Kaire Tammet. Õpilastega olid kaasas õpetaja Sirje Matsik ja abiõpetaja Olga Loonde.

Ilm oli nagu tellitud – päikseline ja soe. Koolitus lastele oli põhjalik ja väga huvitav – teadmisi sai pääste- ja ohutusvestide, signaalraketi ja -suitsu, säratule, raadiosaatjate ja muu mereturvalisust tagavate vidinate kohta, samuti merepäästja tööst ja varustusest. Et saadud teadmised veelgi paremini meeles püsiks, said kõik lapsed proovida päästevesti selgapanemist, viskeliini ja päästerõnga kasutamist ühes „päästeoperatsioonis”, kus „uppujaks” oli üllatuslikult Joel Tammet ise.

Selgus, et oluline on ka koostööoskus ning oskus hädasolijat aidata nii, et ise ohtu ei satu. Õpilastele pakkus kõige rohkem põnevust kailt päästerõnga vette heitmine ja „päästetava” kaldale sikutamine ning säratule demonstratsioon. Toredaks lõpuspurdiks sai teatevõistlus.

Igati meeldejääv ja vahva kogemus. Suur aitäh ja taaskohtumiseni!

Fotod: Kaire Tammet
Olga Loonde