<< veebr. 2019 >>

Ridala Põhikooli III kooliolümpiamängud (lühiprogramm)

EESMÄRK:

Õppida tundma olümpismi põhimõtteid ja neid järgides õppida väärikalt võitma ja kaotama. Tunda rõõmu sportlikust tegevusest ja koostööst. Selgitada III kooliolümpia võitjad erinevates spordialades ja konkurssides.

AEG ja MIS TOIMUB:

10. aprill – 22. mai 2017 – KOM komitee loomine, olümpiamaskoti konkurss (Ridala Pk), olümpiateemaliste luuletuste konkurss (Ridala Pk), kogutakse olümpiasärkide rahad (4€ õpilaselt, 6€ täiskasvanult).

11.-15. september – olümpianädal (teadmised olümpiamängudest, osavõtvate riikide lippude valmistamine, olümpiaplakatid, olümpiateemaline viktoriin).

13. september – Ridala lasteaia miniolümpia keskmisele ja nooremale rühmale.

14. september – olümpiamängude avamine nii nagu päris. OM tule toovad küalisvõistlejad, toimub pidulik rongkäik kooli lähedalt pargist kooliõuele, kus toimub tule süütamine ja avatseremoonia. Avamisel esinevad kooli parimad lauljad, deklamaatorid ja külalisesinejad.

Kohtumine olümpiavõitjaga või olümpial osalenuga (läbirääkimised Tiit Sokk – korvpallis 1988. a Souli olümpiavõitja).

Algavad spordivõistlused (individuaalalad). Edasijõudnutele individuaalaladeks klassikalised kergejõustiku alad – mitmevõistlus (TV 10 Olümpiastarti punktitabeli põhjal). Füüsiliselt vähem võimekatele kasutatakse projekti IAAF programmi „Lõbus kergejõustik” elemente.

15. september – spordivõistlused (võistkondlikud alad). Iga kooliaste võistleb kolmes jõukohases sportmängus. Mängudeks valitakse vastavalt vanusele korvpall, frisbi, laptuu, rahvastepall, jalgpall, lõbusad teatemängud.

15. september – autasustamine, mängude lõpetamine.

KUS TOIMUB:

Mängud korraldatakse Ridala põhikooli sportimispaikades ja väljakutel.

OSAVÕTJAD:

Ridala põhikooli kõik õpilased (100), Ridala valla Uuemõisa algkooli õpilased (12) (kuuleliikmelised segavõistkonnad I-III ja IV-VI klassi grupis), Haapsalu Nikolai kooli VII-IX klassi õpilased (sõpruskool) (30), kooli vilistlased (15) ja Ridala lasteaed (25). KOKKU u 180 sportijat.

VÕISTLUSKLASSID:

Võistkonnaalades võisteldakse kolmes grupis (I-III, IV-VI ja VII-IX). Individuaalades viis vanusegruppi, T ja P eraldi).

AUTASUSTAMINE:

Kõikidele osavõtjatele kooliolümpia osavõtumedal. Spordivõistluste I-III koha kolmele paremale olümpiamedal ja EOA diplom. Konkursside võitjatele olümpiamedal ja diplom.

MAJANDAMINE:

Ridala põhikooli eelarvest. Toetab Ridala spordiklubi ja Ridala põhikooli spordiklubi. Diplomitega toetab EOA.

KORRALDAMINE:

Kooliolümpiamänge aitavad korraldada õpetajad ja teised kooli töötajad, vilistlased, lapsevanemad ja õpilaste kohtunikekogu.

OODATAKSE TÄISKASVANUD VABATAHTLIKKE, KES OLEKS NÕUS OLEMA SPORDIVÕISTLUSTEL KOHTUNIKUD! TEATADA TEL 56681860 (P. Raudsepp).
Joosu Joosu – Ridala Põhikooli I Kooliolümpiamängude maskott (2009)
Eesti Olümpiaakadeemia

Milve Viigand – Ridala Pk direktor, KOM president