• Ürituste kalender

• Tulemas | toimumas

• Uudiste arhiiv:

Kooli töökorraldus 2020/2021. õppeaastal

Toredat ja head uut 2020/2021. õppeaastat!

Algas Ridala Põhikooli 62. õppeaasta. Alanud õppeaastal peame tegutsema COVID-19 leviku tingimustes ja kooli töökorraldus saab olema seotud viiruse levikuga. Vastavalt viiruse levikule tekivad ka muudatused, millega kõik peame arvestama.

Palume kõigilt mõistvat suhtumist ja kehtestatud reeglitest kinnipidamist.

Kooli tegevus:

• Kui viirus jääb tänasele tasemele või väheneb, siis on koolis täielik kontaktõpe.
  • Olukord halveneb, kuid mitte nii palju, et peaks kogu kooli sulgema, siis läheb kool osalisele distantsõppele.
  • Olukord halveneb märgatavalt, jõuab kevadise viiruselaine tasemele või veel halvemaks, siis läheme üle distantsõppele.

Tänases olukorras jätkub koolitöö täies mahus kontaktõppega.

Alates 1. septembrist lähtume järgmistest põhimõtetest:

• Haigusnähtudega õpilane kooli ei tule. Terviseameti juhiste kohaselt tuleb haigussümptomite korral helistada perearstile. Perearsti pädevuses on otsustada õpilase haigestumise ja tervenemise üle. Vanemad teavitavad perearsti konsultatsiooni tulemusest koheselt õpilase klassijuhatajat.
  • Kui õpilase majapidamises on tuvastatud COVID-19 haige või kui on tekkinud kahtlus, et keegi majapidamisest on olnud lähikontaktis* COVID-19 haigega, palume konsulteerida perearstiga ja taotleda COVID-19 testi tegemist.
  • Kolmandad isikud, sh õpilaste vanemad, vanavanemad, õed-vennad, kooli vilistlased, üldjuhul koolimajja ei sisene.
  • Kool ootab lapsevanematelt mõistvat suhtumist, et ei korraldataks puhkusereise õppeperioodi ajal. Koolivaheaegadel reisides (mida palume vältida) tuleb järgida kõiki Eestis kehtivaid tingimusi (piiranguid).
  • Kui olete viibinud välisreisil, siis jälgige riikide nimekirja, kust saabudes tuleb viibida 14 päevases eneseisolatsioonis. Õpilase eneseisolatsioonist viibimisest teavitada klassijuhatajat.
  • Õpilaste vanemad teavitavad ja nõustavad õpilasi asjakohaste tervisekaitse nõuete täitmise osas (sh hügieeninõuetest ning lähikontaktidest* hoidumise vajadusest koolis ja mujal).
  • Koolis haigestunud õpilane pöördub õpetaja või tervisetöötaja poole, kes teavitab juhtkonda. Kool suunab ilmsete haigusnähtudega õpilase koju ja teavitab vastavalt õpilase vanemaid või kutsub lapsevanemad õpilasele järgi. Kui õpilase terviseseisund enne vanema kohale jõudmist silmnähtavalt halveneb, helistatakse 112.
  • Terviseameti regionaalosakond võtab kooliga ühendust ja teavitab kinnitatud COVID-19 diagnoosist ning selgitab välja inimesed, kes olid haigestunud inimesega sümptomaatilisel perioodil lähikontaktis. Kool osutab kaasabi. Lähikontaktseid* teavitab Terviseamet ning nad peavad jääma koju isolatsiooni 14 päevaks ja jälgima hoolikalt oma tervist. Ülejäänud koolitöötajad ja õpilased võivad jätkata oma tavapärast elu, kuid tuleb hoolikamalt jälgida oma tervist. Sümptomite ilmnemisel tuleb võtta kohe ühendust perearstiga.
  • Õpilane võib kooli naasta siis, kui perearst on tunnistanud ta terveks.
  • Soovitav on kasutada koroonaäppi HOIA.

Koolikorraldus

Riskide maandamine ning õpilaste hajutamine koolis on tagatud järgmiste meetmetega:
  • Kooli sissepääsude juurde on paigaldatud automaatsed desojaamad ning kõik kooli sisenejad desinfitseerivad oma käed.
  • Koolis on olemas kontaktivabad digitaalsed termomeetrid, et tuvastada kehatemperatuuri tõus puutevabalt ja kiiresti.
  • Palume, et õpilased lahkuksid tundide lõppemisel koolimajast.
  • Võimalusel võib kasutada kooli tulemiseks isiklikku transporti. Ühistransporti kasutades on soovitatav kasutada maski.
  • Koolis on käte ja pindade pesuks ning desinfitseerimiseks tagatud selleks vajalikud vahendid. Kooliruume tuulutatakse regulaarselt.
  • Täna kehtiva stsenaariumi korral toimuvad kooli juures õpilaste huviringid.
  • Töö korraldamisel lähtume jooksvalt Terviseameti, Haridus- ja Teadusministeeriumi nõuetest ja soovitustest.

Milve Viigand
direktor
* Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus täiskasvanu või laps:
  • elab samas majapidamises COVID-19 haigega;
  • on olnud otseses füüsilises kontaktis COVID-19 haigega (nt kätlemine) vähemalt 15 minutit ja vähem kui 2 meetri kaugusel;
  • on olnud otseses kontaktis COVID-19 haige eritistega ilma kaitsevahendeid kasutamata (nt on peale köhitud, aevastatud, kasutanud viirusekandja salvrätti paljaste kätega);
  • on viibinud COVID-19 haigega ühes ruumis (nt klassiruumis, saalis jne) vähemalt 15 minutit ja vähem kui 2 meetri kaugusel;
  • on viibinud transpordivahendis sümptomaatilise COVID-19 haige läheduses, sh: – isikud, kes istusid samas reas ja 2 rida ees- või tagapool, – COVID-19 haige reisikaaslased ja hooldajad.