<< juuni 2021 >>

Juhis esimesse klassi astuva lapse vanemale ARNO süsteemis taotluse esitamiseks

Haapsalu linna kooli 1. klassi minevate õpilaste vanemate avaldusi võetakse vastu ARNO haridusteenuste halduse süsteemis piksel.ee/arno/haapsalu

1. Logige ARNO-sse sisse. Arnosse saab logida vaid ID-kaardi või Mobiil-ID või Smart-ID-ga turvaliselt autentides. Kui logite ARNO-sse esimest korda, siis küsitakse Teie käest ka Teie e-posti aadressi ning telefoninumbrit.
  2. Sisse logituna näete avalehel endaga seotud lapsi. (vanemate ja laste andmed võetakse Rahvastikuregistrist)
  3. Koolimineku taotluse esitamiseks valige lehe vasakust ülanurgast esmalt kindlasti õige õppeaasta, s.o septembrist algav õppeaasta, millal Teie laps kooliteed alustab (Näiteks 2024. aasta kevadel avaldust koostades on selleks 2024/2025. õppeaasta)
  4. Avage koolimineku taotluse vorm vajutades vastavalt märgitud nupule. Taotluse vormil valige avanevast rippmenüüst soovitud kool. Võite soovi korral taotlusel täita ka lisainfo lahtri (lisainfot näeb linnaametnik). Vajadusel lisage taotlusele dokumendid ning vajutage nuppu „Esita taotlus” – nüüd on taotlus jõudnud linnaametniku kätte.

Pärast kooliminekutaotluste esitamisperioodi lõppu jagab linnaametnik koolikohad. Kui kohad on välja jagatud, siis Teid teavitatakse sellest e-posti teel (e-posti aadressi küsiti esimesel sisselogimisel ning hiljem saab seda vajadusel muuta ARNO lehe paremas ülanurgas enda nimel klõpsates).

Linna poolt pakutud koolikoha teadasaamiseks palun logige uuesti ARNO-sse, sest nüüd tuleb vanemal teha veel üks samm.

Pakutud koolikohta näete lapse koolimineku õppeaasta (2024/2025) all „Minu lapsed” tabelist konkreetse lapse nime juures. Lapse juures on näha ka kooli nimi, kuhu Te pakkumise saite ning staatus: „Märkimata”.

1. Kui Te olete rahul pakutud kohaga:
    1. Vajutage nuppu „Kinnita koolikoht”, Teilt küsitakse veelkord üle, kas olete kindel. Kui olete kinnitanud koolikoha, siis konkreetse lapse nime alla tekib ka lapsevanema kinnituse andmise kuupäev (staatus jääb veel märkimata).
    2. Seejärel tuleb esitada „Haapsalu linna põhikooli vastuvõtu taotlus”. Täitke ka see taotlus.
      • Kui laps käib lasteaias, kus on kasutusel e-lasteaia süsteem ELIIS, siis märgistage ka lahter „Olen nõus, et minu lapse koolivalmiduskaart küsitakse infosüsteemist ELIIS (e-lasteaed)”.
      • Ridala kooli lasteaias käivate laste koolivalmiduskaarte ei ole vaja esitada.
      • Muudel juhtudel palume koolivalmiduskaart lisada taotlusele eraldi failina.
      Kõige lõpus vajutage nuppu „Esita taotlus”. Nüüd jõuab taotlus konkreetsesse kooli.
    3. Kool kinnitab taotluse ning Teid teavitatakse sellest jällegi e-posti teel. Kui nüüd kontrollida ARNO-s lapse staatust, näete selleks olevat „Kinnitatud”.
  2. Kui Te ei ole rahul pakutud kohaga:
    1. Saate loobuda pakutud koolikohast vajutades nupule „Loobu koolikohast”. Avaneb taotluse vorm, kus tuleb rippmenüüst valida loobumise põhjus ning soovi korral märkuste lahtris seda põhjust täpsustada. NB! tegu on täielikult kohast loobumisega. Kui olete loobumistaotluse juba esitanud ja soovite ikkagi kohta linna koolis, tuleb esitada uus koolimineku taotlus.
    2. Nupust „Lapse ümbertõstmine” avaneva taotlusega saate aga anda linnale märku, et pakutud koht Teile ei sobi ja linnaametnik vaatab sel juhul Teie taotluse veelkord üle.