Linnumajad lasteaias

Kas on linnukesel muret?
Kust ta saab või mis ta sööb?

Ridala lasteaia hoovis elutsevatel lindudel on nüüd muresid jälle  natuke vähem.

Nimelt sai meie lasteaiahoovi üles seitse uut pesakasti lindudele. Pesakastid tõi meile sõimerühma lapse Patriku isa Kaido Kivimäe. Tema valmistas need koos Haapsalu Põhikooli lastega tööõpetuse tundides. Pesakaste valmistati Eesti Erametsaliidu projekti „Eesti 100x100 pesakasti erametsa“ raames ja need on kingituseks Eestimaale 100. juubeliks.

Pesakastid aitas meil puude otsa kinnitada meie elektrik Mati Pihelgas. Aitäh Patriku isale ja onu Matile!
Pilte näeb siit.


Vanema rühma õpetaja Raidi Sannik

Janeli Eilpuu saavutas II koha piirkondlikul 3. klasside emakeeleolümpiaadil

II KOHT PIIRKONDLIKUL III klasside emakeeleolümpiaadil meie kooli!

Ridala Põhikoolis toimus 16. märtsil 2018. a 3. klasside teiste õppeainetega lõimitud piirkondlik emakeeleolümpiaad, kus meie õpilane Janeli Eilpuu saavutas II koha.

Hea Janeli Eilpuu!

Õnnitlen Sind emakeeleolümpiaadil saavutatud II koha puhul.

Suur tänu Janeli õpetajale, õpetaja Sirje Matsikule.

Ridala Põhikooli nimel

Milve Viigand direktor

Haapsalu linn hakkab vastu võtma avaldusi esimesse klassi minevate laste kohta alates 12. märtsist

PRESSITEADE
7.03.2018

Haapsalu linn hakkab vastu võtma avaldusi esimesse klassi minevate laste kohta.

Alates esmaspäevast, 12. märtsist alustatakse Haapsalu linnas taotluste vastu võtmist esimesse klassi astuvate laste kohta.

Taotluste vastuvõtt toimub veebikeskkonnas Haapsalu Linnavalitsuse kodulehel www.haapsalu.ee. Taotlusi saab esitada kuni 29. märtsini (k.a).

Taotluse esimesse klassi astuvale lapsele saab esitada rahvastikuregistri andmebaasis lapsega ühist elukohta omav lapsevanem või lapse seaduslik esindaja.

Taotluste läbivaatamist alustatakse 2. aprillil ning kõik ajavahemikus 12. - 29. märtsini (k.a.) esitatud avaldused loetakse esitatuks samaaegselt ning avaldusi ajalisse järjekorda ei seata.

Avaldused, mis on esitatud peale 29. märtsi, kuuluvad läbivaatamisele ajalises järjekorras.

Esimeste klasside nimekirjadega on võimalik tutvuda alates 23. aprillist Haapsalu linna koolides.

Täpsustavate küsimuste korral pöörduda haridusnõuniku poole: Mari-Epp Täht, telefon - 56562456 või e-post - ee.vl1521808800ulasp1521808800aah@t1521808800hat.p1521808800pe-ir1521808800am1521808800

Head 1. septembril 2018. a kooliteed alustavate laste vanemad!

esimene koolipäev

Ootame Teid koos oma 1. klassi tuleva lapsega kooli laupäeval, 17. märtsil 2018. a kell 11.00, et omavahel paremini tuttavaks saada.

Pakume omaltpoolt tunni kuni kahe jooksul üheskoos tegutsemist, koolimõtete vahetamist, kooliga tutvumist, vastuseid teie küsimustele.

Päeva paremaks organiseerimiseks palume teatada oma osavõtust hiljemalt 15.03.2018. a. GSM 5218578 või aadressil ee.ud1521808800e.ala1521808800dir@r1521808800otker1521808800id1521808800

Ootame Teid kooliga tutvuma ka juhul, kui Teil on mõte panna oma laps mõnda teise kooli.

Kohtumiseni!


Loe ka Haapsalu Linnavalitsuse pressiteadet
Milve Viigand
direktor

Playback 2018 (eelteade)

EESTI VABARIIK 100 RIDALA LASTEAIAS

Meie armas kodumaa saab 100 - aastaseks. Seda juhtub ainult üks kord. Sellepärast tahtsime meiegi lasteaias tähistada seda suurejoonelisemalt kui tavaliselt. Me tegime kõike nagu päriselt – mängisime terve päev neid sündmusi, mis päris vabariigi aastapäeval aset leiavad. Eestimaa loodus mängis meiega kaasa – puud olid uhketes pitsilistes pidukleitides, õhk sädeles hõbedaselt, taevakaar punetas päikesetõusul ning pakane krõbistas aiaposte. 

Pidupäev algas lipuheiskamisega lasteaia hoovis. Selle ürituse eestvedajateks olid sõimerühma õpetajad Raja Paalberg, Geili Ostra ja Maret Valk. Lasteia mängupresident Jasper Niilo koos oma kantselei töötajatega (lasteaia juhtkond ja õpetajad) ning kõik lasteaia mudilased kogunesid krõbedast külmast hoolimata hommikul kell kaheksa oma väikseid sinimustvalgeid lippe lehvitades lasteaiamaja lipuvarda hoidja juurde.

Hendriku ema Miranda Klaij trompetimängu saatel toodi kohale suur sinimustvalge lipp.

Siis esitas keskmine rühm luuletuse:

ON EESTI MINU SÜNNIMAA,
NII KAUNIS TA JA VÄIKENE.
SIIN TAHAN SUUREKS KASVADA,
KAS PAISTAB KUU VÕI PÄIKENE.
MEIL ÕITSEB KAUNIS RUKKILILL
JA KÕRGEL LENDAB PÄÄSULIND.
KA LIPUL VÄRVE ON MEIL KOLM,
NEED SININE, MUST, VALGE ON.

Lipp pandi  lasteaiamaja külge lehvima ja me laulsime kõik koos Eesti Vabariigi hümni.

Päeval mängisime me kaitseväe paraadi. Paraadil osalesid lasteialastest koosnevad merevägi, jalaväe- ja õhutõrjepataljon, tankitõrje- ja luurekompanii ning sisekaitseakadeemia kadetid. Paraadi juhtisid keskmise rühma õpetajad Pille Vidrik ja Maire Suurkask. Hendriku ema trummimängu saatel marssisid kõik väeüksused lasteaiamaja ette lipu juurde. Lipu juures trepil ootasid meid tähtsate nägudega mängupresident Jasper Niilo ja Kaitseliidu Lääne maleva teavituspealik härra Heiki Magnus. Põnev oli näha päriskaitseväelast oma pärismundris. Kui kõik väeüksused olid üles rivistatud, laulsime jälle Eesti hümni. Seejärel asus president väeosi tervitama:

„TERE, MEREVÄGI!“

„TERVIST, HÄRRA PRESIDENT!“

„HEAD VABARIIGI AASTAPÄEVA!“

„TÄNAN!“

kõlasid lasteaiahoovis selged ja valjud tervitused.

Seejärel pidas väikese kõne meile härra Heiki Magnus. Ta kiitis meid selle eest, et me nii toredasti oma kodumaa sünnipäeva tähistame ja nii hästi hümni oskame laulda ning soovis meile ilusat elu ja pikka iga vabas Eestis.

Nüüd hakkasid jälle kostma trummihelid ja kogu paraad marssis veel presidendi eest läbi. Märgata oli ka kaitseväe soomusautosid ja paari NATO hävitajat. Need küll sellel korral kelkudel veetuna.

Õhtul ootas meid ees aga päeva suursündmus - mängupresidendi vastuvõtt koos kätlemistseremoonia, kontsert-aktuse, balli ja pidulike suupistetega.

Selle ürituse korraldamise eest vastutasid vanema rühma õpetajad Raidi Sannik ja Ülle Kahem.

Täpselt kella neljaks oli president ametiketi kaela saanud ja ootas kätlemisruumis oma külalisi. Vastuvõtule olid kutse saanud ainult kõik 45 Ridala lasteaia kõige tublimat last ja presidendi kantselei töötajad. Pidukleitidesse ja ülikondadesse riietatud külalised ootasid ooteruumis õiges järjekorras seistes vaikselt oma tähetundi. Pärast oma nime ja tunnustuse kuulmist kõndis iga külaline mööda punast vaipa presidendi juurde ja surus tal kätt. Kui käsi läks sassi või tervitus suure ähmiga ununes, aitas president ise hädast välja. Tema teadis täpselt, milline käsi tuleb tervituseks pihku võtta ja soovis julgelt kõigile: „Head vabariigi aastapäeva!“

Kui väsitav kätlemistseremoonia lõppes, algas saalis pidulik kontsert-aktus. Saali oli sättinud pidurüüsse Harri ema Evelyn Targamaa. Teda aitas Hendriku ema Miranda Klaij.

Kõigepealt tuli kõigil presidendi sisenemiseks ja hümni laulmiseks püsti tõusta.

Seejärel tervitas meid videokõnega Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas. Nüüd rääkis meie mängupresident sellest, kuidas Eesti on väike ja tubli. Samuti pani ta õpetajatele südamele hästi lapsi kasvatada ja lapsi manitses olema üksteisega sõbralikud. Vaid nii saab Eesti olla üks tugev riik. Välisriikide tervitused andis edasi mängupresidendi kantselei välisosakonna konsultant (lasteaia õppealajuhataja) Kersti Arov ja peaministri kirjaliku tervituse luges ette mängupresidendi kantselei välisosakonna juhataja (lasteaia direktor) Milve Viigand.

Kontserdiosas esinesid sel korral vaid mängupresidendi kantselei töötajad (lasteaiaõpetajad). Ettekandele tuli klaveripala „All orus“ trianglisaatega, Olivia Saare luuletus „Mis värvi on kodu“, liikumiskava „Eesti sada“ ning ühislaul „Kodu“.

Pärast tänamisi algas ball. Kõigepealt suundus tantsupõrandale president koos oma tantsupartneriga ning talle järgnesid kõik teised külalised. Straussi valsside saatel keerlesid kõik pidulised tantsuhoos.

Vastuvõtu pidulike suupistete ja jookide eest vastutasid Jasperi ema Sirli Niilo, Jassi ema Ave Rosenberg, Birgit-Triinu ema Monika – Kätlin Kriit, Mari ema Kaia Treier ja Nora ema Kristiina Annamaa. Tänu osavatele kokkadele saime maitsta erinevaid tikuvõileibu ja suupisteid, puuvilju, vahukommivardaid ja šokolaadiampse lusikatel. Kõik maitses suurepäraselt! 

Peo lõpus said soovijad endast koos mängupresidendiga pilti teha.

Meie pidupäeva videosalvestuste ja fotode eest kandsid hoolt infojuht Tarmo Jõgis, keskmise rühma õpetaja Pille Vidrik ja Jasperi ema Sirli Niilo.

Lasteaed on oma kodumaa 100. sünnipäeva igati vääriliselt tähistanud. Pildialbumeid saab sirvida siit.


Aitäh kõigile kaasaaitajatele! Ilusat pärispidupäeva kõigile!

Palju õnne, armas Eestimaa!

Lasteaiabuss 26.veebruar – 2. märts 2018

Hommikune ring alustab alljärgnevalt:

  • 7.28 Äli Õunaid
  • 7.30 Õpetaja Maire Suurkask
  • 7.32 Topu tee – Harri Targamaa
  • Seejärel sõidab buss Tamma teed mööda Ridala mäele
  • 7.45 Jõõdre
  • 7.55 Ridala kool

Õpetaja Maire Suurkask teab, kes kust peab peale tulema!

Õhtul buss tagasi kell 16.45.


Milve Viigand
direktor

Vanemlusprogramm "Imelised Aastad" Haapsalus

Märkus: Täpse info puudumise tõttu toimumiskoha ja aja osas palun kontakteeruge huvi korral koolituse läbiviijatega (kontaktid artikli lõpus)

Kas oled lapsevanemana tundnud, et ei mõista, mis toimub sinu väikese lapsega? Mida teha, kui lapse jonnihood sagenevad ja käitumine on vahel agressiivne? Kuidas ennetada vanemana iseenda stressi ja seada lapse sobimatule käitumisele piire?

Appi tulevad teadmised ja oskused, mis aitavad vanema ja lapse vahel luua turvalise, lapse arengut toetava keskkonna.

Laste käitumisprobleemide ennetamiseks ja vähendamiseks on välja töötatud vanemlusprogramm The Incredible Years, eesti keeles „Imelised aastad”.

„Imelised aastad” põhiprogramm on mõeldud 3–8-aastaste laste vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla.

Peamised koolitusel käsitletavad teemad:

[ loe edasi » ]

1. klassi 100 koolipäeva

Vanemad olid väga huvitatud matetalgutest

Vanemad olid väga huvitatud matetalgutest Foto: Ene Jundas

100 koolipäeva täis!

Reedel, 16. veebruaril täitus 1. klassil 100 koolipäeva.

Tähtsale päevale tulekuks olid saanud kutsed emmed-issid ja vanaemad-vanaisad. Nii istus hommikul kell 8 koolipinki 11 õpilase asemel koguni 22!

Tore oli üheskoos eesti keele tunnis lugeda ja kirjutada, muusikaõpetuses laulda ning matemaatikatunnis arvutiklassis üleriigilise arvutamisvõistluse „Matetalgud” ülesandeid lahendada.

Päev lõppes kringlilauas maiustades nagu pidupäevale kohane. Puhuti juttu 1. klassi igapäevastest tegevustest ning eesootavatest ülekoolilistest üritustest nagu Playback ja Moerotid.


1. klassi klassijuhataja Ene Jundas

Eelkooli neljas kokkusaamine 16. veebruaril

Eelkooli neljas kohtumine toimub 16. veebruaril Ridala Põhikooli 4. klassis kell 10.55 - 11.40.


Õpetaja Kadri
« Vanemad postitused