Kooli laulu sõnade konkurss

Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva aktusel kuulutasime välja Ridala kooli laulu sõnade konkursi.

[ loe edasi » ]

Eelkooli kokkusaamine 28. aprillil

Kallid eelkoolilapsed!

Õpetaja Ene ootab teid reedel, 28. aprillil kell 10.55 - 11.40 Ridala Põhikoolis.

Kavas on mängulised ja käelised tegevused.

Võta kaasa vahetusjalatsid!

Õpetaja Ene

Karolin Tiik koos võistkonnakaaslastega saavutas esikoha vene keele ainepäeval!

21. aprillil toimus Haapsalu Põhikoolis kuuendate klasside vene keele ainepäev, kus selgitati välja ka paremad ainetundjad.

Esimese koha saavutanud võistkonnas Oranž olid:

1. Elis Keskküla - Haapsalu Põhikool
  2. Karolin Tiik - Ridala Põhikool
  3. Kerstin Põldmaa - Haapsalu Linna Algkool
  4. Sandra Pahk - Uuemõisa Lasteaed-Algkool
Õnnitleme Karolin Tiiki võistkondliku esikoha saavutamise puhul!

Milve Viigand
direktor

4. klass käis õppereisil Tallinnas

Teistmoodi koolipäev

Aasta 2017 on laste ja noorte kultuuriaasta. Teema-aasta on ellu kutsutud Kultuuriministeeriumi poolt. Aasta algas ülemaailmse küsitlusega „Mina ka!”, et saada rohkem teada Eesti laste elust ja tegemistest nii Eestis kui ka välismaal.

Meie kooli 4. klassi õpilased otsustasid osaleda veebipõhises küsitluses. Vastanute vahel loositi 1. märtsil kolmele osavõtnud klassile kokkuleppelisel ajal tasuta teematund Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Ja loosiõnn naeratas meile!

20. aprillil sõitsime Tallinna. Meid ootas põnev teematund „Rännates raamatuga mööda maailma”, mille viis läbi keskuse töötaja Anne Kõrge. Lisaks saime ülevaate sellest toredast majast ning seal toimuvast.

Edasi kulges sõit Tallinna Botaanikaaeda, kus giid Krista Kaur viis meid vaatama Vahemere igihaljast metsa, tutvustas Ameerika ja Aafrika kõrbetaimestikku ning vihmametsa lopsakust. Koos temaga oli tore heita pilk Austraalia ja Uus-Meremaa omapärastele taimedele.

Õppereis Tallinna oli teadmisterohke ja arendav, vastas 4. klassi õppekavale. Täname südamest oma klassi head sponsorit, kes aitas katta transpordikulud.

Ene Jundas
4. klassi klassijuhataja

Tundide- ja bussiajad 14., 15. ja 17. märtsil

TEISIPÄEV, 14. MÄRTS

( ↑ peida ↑ ) ( ↓ tundide ajad ↓ )
  • KOOLIBUSSID TAVALISEL AJAL KELL 15.35

KOLMAPÄEV, 15. MÄRTS

( ↑ peida ↑ ) ( ↓ tundide ajad ↓ )
  • KOOLIBUSSID KELL 12.50
  • Õpetajatel algab õppenõukogu kell 13.00

REEDE, 17. MÄRTS

TOIMUVAD TEGEVUSED KESKUSTES

( ↑ peida ↑ ) ( ↓ keskuste ajakava ↓ )

10.40 SÖÖK

11.00 AKTUS

12.00 KOOLIBUSSID

ILUSAT JA TEGUSAT KEVADIST KOOLIVAHEAEGA!

Kersti Arov
õppealajuhataja

Emakeelepäeva aktus teisipäeval, 14. märtsil

Teisipäeval, 14. märtsil kell 8.45

EMAKEELEPÄEVA AKTUS

• Luuletused
  • Laulud
  • Sõnavõistlustelt eesti keelde tulnud uued sõnad
  • Kokkuvõte ilukirjavõistlusest
  • Tänukirjad koolisisese E. Enno etluskonkursi võitjatele

Tea Kesa
eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Kutse 2017. a sügisel kooliteed alustavate laste vanematele

RIDALA PÕHIKOOL KUTSUB!

Ootame teid koos oma 1. septembril 2017.a 1. klassi tuleva lapsega kooli laupäeval, 18. märtsil kell 11.00.

• töökorraldusest koolis
  • kooliga tutvumine
  • lastele tegevused klassis
  • vastused teie küsimustele

Oma osalemisest palume teatada hiljemalt 17.03.2016. a tel 5218578 või kirjutada aadressil ee.ud1493241784e.ala1493241784dir@r1493241784otker1493241784id1493241784

Kohtumiseni!

Milve Viigand
direktor

Avalduse blanketid leiate kooli kodulehelt

SA Innove ning Haridus- ja Teadusministeeriumi rahuloluküsimustikud õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele

Palume vastata elektroonsele küsitlusele, see on võimalik kuni 17. 31. märtsini 2017!

Rahuloluküsitlustega kogutakse infot õpilaste, õpetajate ja lapsevanemate kooliga rahulolu kohta. Selle eesmärgiks on mitmekesistada õppe kvaliteedi ning õpi- ja töökeskkonna kohta saadavat tagasisidet ning luua võimalused erinevate sihtgruppide heaolu süstemaatiliseks jälgimiseks koolis.

[ loe edasi » ]

Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” meeskond käis Itaalias

Meie kooli töörühm jõudis 27. veebruari öösel koju Erasmus+ projekti neljandalt õpilaskohtumiselt, mis sel korral toimus 20.-26. veebruaril Itaalias Lavarones.

BBB_kollaaž

Kollaaž itaaliareisi piltidest: Ene Jundas

Päevad Itaalias olid tegevusterohked. Eesti, Tšehhi, Austria ja Itaalia õpilased valmistusid üheskoos Erasmus+ õhtuks, et seal edukalt esineda. Projektilaul kõlas lausa neljas keeles: itaalia, tšehhi, saksa, eesti ja inglise keeles.

Õpilased tegelesid aktiivselt spordiga: tuubisõit mägedes, mägimatk Lusernas, aardejaht ja sportmängud Folgaarias, seinaronimine Trentos. Tutvuti Itaalia traditsioonilise käsitööga ja valmistati endale tombolo töötoas kenad käepaelad. Õpiti tegema kahvlist võtmehoidjat. Külastati erinevaid Itaalia ajalugu, kultuuri ja traditsioone tutvustavaid muuseume.

Olime kaasa võtnud sügisel koolis toimunud fotovõistluse „Sillad Eestimaaal“ parimad pildid. Nüüd toimus hääletamine. Parimaks sillapildiks sai Itaalia meeskonna töö.

Proovisime ka mitmeid traditsioonilisi itaalia roogi.

Projektikohtumist käisid jäädvustamas reporterid Itaalia riiklikust ning kohalikust Trento televisioonist.

Õpilastele oli toredaks kogemuseks elada nädal aega Itaalia peredes.

Ene Jundas
Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” koordinaator Ridala Põhikoolis

X üle-eestiline poiste-solistide võistulaulmine

Eesti Meestelaulu Seltsi X üle-eestilisel poiste-solistide võistulaulmise Läänemaa eelvoorus 1. märtsil Uuemõisas esinesid meie poisid väga hästi.

Willem Jaan Witkamp lasteaiast - II koht
Robert Enno Witkamp lasteaiast - III koht
Mattias Priinits 2. klassist - II koht

Tänukirja said Hendrik Haitjema - lasteaed, Margus Hendrik Maripuu - lasteaed, Gregor Lutschan - 1.klass, Rasmus Ulm - 2. klass, Hugo Õunaid - 2. klass, Andre Esko - 4. klass

Palju õnne, poisid ja õpetaja Anne Pääsuke!

« Vanemad postitused