• Ürituste kalender

  << juuli 2018 >>
  ETKNRLP
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5
 • Tulemas

 • Uudiste arhiiv:

Kool töötab suvisel režiimil

Kooli peauks (s.o vana maja peauks) on avatud tööpäeviti kell 9.00 - 12.00, kohal on vähemalt direktori asetäitja.

Lasteaed töötab juunis ja augustis suvisel režiimil ja suviste rühmadega. Juulis on lasteaed suletud.

Soovime kõigile ilusat suve!

Kohtumiseni 1. septembril!

1. klassi õppevahendid 1. septembriks

1. septembril kooliteed alustava 1. klassi klassijuhataja õp Eda Kivimäe valmistas oma tulevaste õpilaste ja nende vanemate jaoks ette ilusa lehe 1. klassis vajalikest õppe- ja töövahenditest, rõivastest, jalatsitest ja kõigest muust, mida vanemad suve jooksul enne 1. septembrit lastele muretsema või valmis panema peaksid.

Palun tutvuge nimekirjaga aegsasti, et miski ei tuleks üllatusena enne seda tähtsat päeva.

Buss tänuvastuvõtule

18.25   Veekeskus

18.37   Parila veski

18.40   Jõõdre keskus

18.45   Käpla teeots

18.50  Ridala kool


Milve Viigand
direktor

Buss täiendavale õppetööle ja eksamile

Bussi liikumine 12.juuni – 22. juuni 2018

Täiendav õppetöö ja 9.klassi valikeksam

8.25 Haapsalu Kutsehariduskeskus

8.28 Niine peatus

8.30 Veekeskus

8.40 Ridala mägi

8.50 Ridala kool

 

Buss tagasi:

Teisipäev, 12. juuni – 13.00

Kolmapäev, 13. juuni  - 13.30

Neljapäev, 14. juuni  - 13.00

Reede, 15.juuni – 12.30

Esmaspäev, 18.juuni – 12.30

Teisipäev, 19. juuni – 12.30

Kolmapäev, 20. juuni – 12.30

Neljapäev, 21. juuni – 12.30


M.Viigand
direktor

 

Kodulehe kolimine õnnestus

Kui loete seda teadet, siis on kooli kodulehe kolimine Zone.ee veebimajutusse seoses EENeti veebimajutusteenuse peatse sulgemisega (alates 1. juulist 2018) juba edukalt õnnestunud.

Seoses kolimisega toimusid kodulehel ja kodulehe fotoalbumiga seoses mõned olulised ja vähemolulised muutused. Alustades kõige olulisemast ja märgatavamast:

 1. +/- Meie vana ja väsinud Gallery2 tarkvaral põhinevat fotoalbumit ei õnnestunud kahjuks või õnneks Zone.ee-sse üle tuua, kuna see ei ühildu Zone.ee serveris oleva tarkvaraga (php v7.1). Seetõttu olime sunnitud üle minema mingile kaasaegsemale pildihalduse süsteemile. Valik langes Piwigo tasuta GNU GPL litsentsiga tarkvarale. + Piwigo galerii näol on meil nüüd uus ja ilus ning rohkemate võimalustega ja mugavamalt kasutatav pildialbum, mille ükski osa ei põhine Adobe Flashil. - Olemasolevate pildialbumite üleviimine Gallery2-st Piwigo galeriisse on suuremat sorti käsitöö, nii et esialgu jõudsin üle viia vaid kõige uuemad pildid. Hiljem saab nende üleviimist pisitasa jätkata. - Kõigis vanemates kodulehe artiklites sisalduvad, otse kooli pildialbumist sinna lingitud pildid on kadunud, kuniks need pildid saavad uude galeriisse laetud ja artiklites olevad lingid igaüks eraldi käsitsi parandatud. Töö mahukuse tõttu jäävad tõenäoliselt kõik enne 2018. aastat postitatud artiklid parandamata. Erandiks on püsilehed, nagu projektide lehed jms. Samuti ei pruugi eelnevalt artiklites sisaldunud pildid asenduda täpselt samade piltidega mis enne.
 2. - Sündmuste kalendrit vedanud Wordpressi Calendar 3 pistikmoodul (plugin) on samuti vananenud, seda ei arendata enam ja see ei tööta php v7.1-l. + Asendasin Calendar 3 pistiku Event Manageriga, mis on natuke suuremate võimalustega ja aktiivselt arendatav, kuid mille minikalendri kujundus vajas meie kodulehele äramahutamiseks natuke kohendamist. - Uue ürituste kalendri kasutuselevõtuga seoses ei sisaldu kalendris tagasiulatuvalt selle kasutamise algusest juba möödunud sündmusi. - Samuti muutusid seoses Calendar 3 eemaldamisega nähtavaks "Planeeritud sündmused" rubriigi uudised, mida varem sai näha vaid kalendri kaudu. leheküljepikkune nimekiri selliseid "uudiseid" sai küll kustutatud, aga ajapuudusel hetkel eemaldamata jäänud vanemad neist on kodulehel nähtavad.
 3. Kuna me ei kasuta enam EENeti veebimajutust, siis on lehekülje paremast servast eemaldatud EENeti logo.

Lasteaed jäi seisma

„Ma olen natuke kurb ka. Kolmapäeval jääb ju lasteaed seisma,“ teatas viimase lasteaianädala ühes hommikuringis meie rühma Karola.

Viimane lasteaiakuu ja –nädal oli vanema rühma jaoks kiire ja põnev, nagu kogu eelnev aastagi. Natuke kurb oli ka.

Käisime õppealajuhataja Kersti Arovi eestvedamisel loodusõppereisil RMK Nõva külastuskeskuses, Peraküla  metsas ja mere ääres.

Meie rühma Loore pere kutsus meid enda juurde külla Sepa tallu vaatama lambaid ja hobust. Ühtlasi saime teadmisi ka astelpajukasvatusest ja -toodete valmistamisest. Sepa talu lahke perenaine Helena Lagle Tiks andis meile kaasa ka astelpajumahla, millest said osa kõik lasteaialapsed. Aitäh Loore perele!

26. mail osalesime Läänemaa tantsupeol. Tantsud „Põdramaja“ ja „Näpupolka“ olid selgeks õpitud ja kõik lapsed pidasid pika peopäeva hästi vastu – tegid proove, marssisid rongkäigus ja esinesid rõõmsalt peol. Ilusad olid nad ka oma rahvariietes.

Seejärel pidasime keskmise rühma eestvedamisel koos Puises emadepäeva.

Nii jõudiski kätte viimane lasteaianädal ja lõpupidu.

Meie lõpupidu kandis pealkirja „Lasteaia aastaring“ ning meie lõpetajad viisid meid väiksele ringkäigule läbi lasteaias veedetud aastate – sügis, talv, kevad, suvi sõimes, keskmises ja vanemas rühmas. Peol osalesid ka lillad karud, sest lasteaed on liitunud „Kiusamisest vabaks“ programmiga ja väärtustab heaks kaaslaseks olemist. Seda on lillad karud meile kogu lasteaia jooksul õpetanud. Sõimerühm mängis karudega sügisel, keskmine rühm pani karud talvel magama ja vanem rühm püüdis neid kevadel oma lauluga äratada, sest karud oli vaja kooli kaasa võtta. Laulmine karusid ei äratanud, küll aga tantsimine. Tantsu peale ärkas ka Sõber Karu maskott.

Tema tuli meie peole üllatuskülalisena ja tõi kaasa rohkelt elevust ja rõõmu. Sõber Karu äratas väikesed karud talveunest ja jagas lasteaialõpetajatele nende väiksed karud päriseks. Iga lõpetaja sai ka sooja karupai ja karukallistuse ning sõbradiplomi. Sõber Karul oli kevad südames ja ta soovis meiega ka tantsida. Seda saidki kõik lasteaialapsed temaga koos teha. Lõpuks võttis Sõber Karu kaasa keskmise rühma ja sõimerühma väiksed karud ja lahkus – suvepuhkusele. Pidu läks aga edasi, sest nüüd andis direktor Milve Viigand lastele kätte kõige tähtsama – lasteaia lõputunnistuse.

Lapsed said kätte ka oma töödekotid ja mitmeid kingitusi oma lasteaiasõpradelt, õpetajatelt ja juhtkonnalt. Jagati tunnustust ja tänu ka kõigile lapsevanematele, õpetajatele, juhtkonnale ning teenindavale personalile.

Kui aktus läbi, suundusime lasteaiamajja maiustama muffinite ja maasikatega ning vaatama pilte koosveedetud vahvatest lasteaia-aastatest.

Nii see lasteaed vanema rühma jaoks seisma jäigi.

Aitäh kõigile, kes meie lasteaia-elu toredaks on teinud! Head kooliteed kõigile lasteialõpetajatele!
Ilusat suvepuhkust!


Pilte kevadistest üritustest näeb siit.


Vanema rühma õpetaja Raidi Sannik

 

1. klass rajas lillepeenraid

Valmisid toredad lillepeenrad

1. klassi õpilased tunnevad tehtud tööst rõõmu Foto: Ene Jundas

Ettevalmistused kooliesisteks lillepeenardeks algasid juba märtsis. Siis panid 1. klassi väikesed rohenäpud hoolsalt lillepottidesse idanema seemned. Algas kastmine ja ootus, millal küll lillelapsed mullast ninad välja pistavad.

Tubli töö kandis vilja. Taimed sirgusid suureks ning jõudiski kätte aeg need õue istutada.

1.klassi õpilased ja õpetaja tänavad kõiki, kes kaevamisel-kastmisel on abiks olnud.


1. klassi juhataja Ene Jundas

8. klass kaitses loovtöid

Kevadine loovtööde kaitsmine

Juba kuuendat korda leidis Ridala Põhikoolis aset 8. klassi loovtööde kaitsmine. Seekord kaitses oma loovtööd 13 õpilast. Loovtöö eest pannakse hinne, mis läheb 8. klassi õpilase klassitunnistusele ning põhikooli lõputunnistusele kirjutatakse kaitstud töö teema. Töid hindas komisjon, kuhu kuulusid direktor Milve Viigand, õppealajuhataja Kersti Arov, õpetaja Sirli Niilo ning õpilasesinduse juht Targo Kokvel. Eelnevalt olid töid retsenseerinud Kersti Arov ja Sirli Niilo.

Selleaastased tööd olid väga huvitavad. Töid tehti kunstiõpetusest, käsitööst, töö- ja tehnoloogiaõpetusest, bioloogiast, kirjandusest, kehalisest kasvatusest, arvutiõpetusest.

Kätriin Vichterpalil, Epp Emili Sauel, Hertrudis Kõvaskil ja Kättriin Pärksonil valmisid väga suuremahulised maalid, kollaažid ja rõivamoe joonistused. Kunstitööd olid väljas näitusel Haapsalu lasteraamatukogus ja koolis. Kunstitööd on niivõrd head, justkui professionaalide tehtud. Seetõttu antigi tööde autoritele soovitus kunstiõpinguid jätkata ja valida kunstialane eriala või rõivamoodide joonistuste komplekti kasutada õppetöös näitmaterjalina.

Heleen Sandviki töö koos fotonäitusega hispaania kuulsast arhitektist Antoni Gaudist ja tema imepärastest töödest oli väga hariv ja silmaringi laiendav ning tekitas soovi koheselt Barcelonasse seda erilist arhitektuuri vaatama sõita.

Imetlust väärisid Kärolin Raudsepa ja Gerda Riibaku väga hästi teostatud kaltsuvaibad ning Kristjan Tokko ratastega tanki mudel.

Sonja Lotta Veski töö käsitles Vana-Kreeka jumalate Zeusi, Poseidoni ja Hadese elu ning tegevust. Töö oli väga põhjalik ning esitlus andis kuulajatele palju uusi teadmisi kreeka mütoloogiast. Samamoodi laiendas silmaringi Kärt Hansmani töö, mis rääkis Austraalia loomastikust. Paljud loomad on meile võõrad ja seetõttu jälgiti Kärdi esitlust hoolega, et ammutada uut informatsiooni.

Spordivaldkonnast oli valminud kaks tööd. Anna-Kristiina Kokvel tutvustas laskesuusatamist ning Põhjamaade tuntumaid laskesuusatajaid ja Loore Roos oli läbi viinud I kooliastmele teatevõistlused, millest ta rääkis, näitas fotosid ja analüüsis võistluste korraldamist.

Janno Reppo uuris, milliseid nutiseadmeid ja mis eesmärgil kasutatakse Ridala Põhikooli õpilaste ja õpetajate hulgas kõige enam. Uurimuses osales 81 õpilast ja 11 õpetajat. Saime teada, et kõige rohkem omatakse nutitelefone, edasi tulevad arvutid ja tahvelarvutid. Nutitelefone kasutatakse iga päev, keskmiselt 1-3 tundi päevas. Kõige enam kasutavad õpilased nutiseadmeid mängimiseks, õpetajad aga tööks ning uudiste ja teabe lugemiseks. Kõige rohkem omatakse e-kooli kontosid, sellele järgneb Facebook. I – III klassi õpilaste peredes on keskmiselt 1-3 nutiseadet, IV – IX klassi õpilaste peredes 7-10 ja õpetajate peredes 4-6 nutiseadet.

Suur tänu kõigile loovtöö kaitsjatele väga heade tööde, esitluste ja kaitsmise eest!

Aitäh juhendajad-õpetajad Tea Kesa, Aime Koit, Annely Lember, Piret Silm, Sirje Korpe, Pille Raudsepp, Rein Peek!

7. klassil, kes loovtööde kaitsmist jälgis, on nüüd aeg hakata atra seadma ja oma järgmise aasta töödele mõtlema.


Kersti Arov
õppealajuhataja

1. ja 2. klassi mereohutuskoolitus Puises 22. mail

I  klassi õpilased olid elevil, kui said kutse mereohutuskoolitusel osalemiseks. Tekkis palju küsimusi, millele mindigi Puise sadamasse vastuseid otsima.

Foto: Joel Tammet (Facebook)

Koolituse viis läbi perekond Tammet. Õpilastele jagati asjalikke selgitusi ning praktilisi näpunäiteid, kuidas merega silmitsi seistes ohutult toime tulla.

I klassi õpilane Kenerth Paes võttis selle toreda päeva kokku järgmiselt: „Me õppisime, millised ohud võivad olla mere ääres. Saime teada, kuidas  päästevesti selga panna ja kui oluline on seda merele minnes kanda. Nüüd tean, milline on üks hea ja töökorras päästevest. Oskan sõbralegi nõu anda ja  teda aidata, kui vaja.

Mulle meeldis ka see, et sain ise uppujale päästerõngast visata. Ja muidugi paadisõit! Ma arvan, et niimoodi mere ääres olles, kõike oma silmaga nähes ja oma käega läbi tehes, õpibki merega sõbraks saamist kõige paremini.“

1. klassi pilte näeb siit.

Ene Jundas klassijuhataja


II klassi õpilased kordasid eelmisel aastal õpitut: kuidas päästevesti selga panna, mida teha, kui keegi on vees hädas, mis järjekorras tegutseda. Kui see kõik meelde tuli, sätiti selga päästevestid. Kuigi teoorias on see lihtne, ei läinud praktikas kõik nii ladusalt. Lõpuks said vestid selga ja suunduti paadi poole, et merele minna. Sõit oli väga emotsionaalne. Tuul tuhises kõrvus, vesi pritsis ja pidi kõvasti kinni hoidma, et vette ei kukuks.

Äkki märkasid õpilased vees abivajaja oranži vesti. Mindi talle appi. Kui abivajaja oli päästetud, siis kukkus kogemata üks reisija vette.

Foto: Joel Tammet (Facebook)

Õppuse juhendaja Joel Tammet näitas, kuidas teda uuesti paati aidata.

Samas selgitas ka seda, et paadiga merele minnes peab alati enne vette hüppamist mõtlema, kuidas uuesti paati saada. See on keerulisem, kui paistab.

2. klassi pilte näeb siit.

Aime Koit klassijuhatajaKevadised mereohutuskoolitused Puises on saanud juba toredaks traditsiooniks. Õpilased saavad eelolevaks rannahooajaks teadmised käitumisest veekogu ääres ja vees. Kellel algteadmised juba olemas, need kinnistavad neid ja saavad juude uusi tarkusi ning praktilise kogemuse kellegi veest päästmiseks. Kordamine on tarkuse ema!

Ridala Põhikooli õpilaste ja õpetajate poolt suur aitäh perekond Tammetile fantastilise ja väga vajaliku koolituse eest!

Milve Viigand direktor

Lasteaia emadepäev Puises Nina talus

Üle mitme aasta pidasime emadepäeva väljaspool oma maja. Nimelt Puises, Nina talus, kuhu meid kutsus Lenne ja Meliisa ema Raili. Hea kodune õhkkond oli.

Foto: Evelyn Targamaa

Lapsed tulid laulma ja tantsima emmede juurest, mõned isegi nende sülest. Saime teada, mida tähendab vanasõna "Olen see, mida söön".

Arvan, et kõige oodatum oli aga paadisõit, mida lahke pererahvas soovijatele korraldas. Igaüks sai toreda elamuse. Kui algul oligi nii mõnelgi väike hirm, siis lõpuks hakkas täitsa meeldima.

Pilte näeb siit.

Mõned videod meeleolukast üritusest:

Vanem rühm - Põdramaja (rahvatants)

Vanem rühm - Laps ei kasva suureks ühe päevaga

Minu Tantsukool - Rongisõit

Keskmine rühm - Hiiretips

Suur, suur tänu lahkele pererahvale meid kutsumast!


Keskmise rühma õpetaja Maire Suurkask

« Vanemad postitused