Infotund lapsevanematele ja lastele laste vaktsineerimisest koroonaviiruse vastu

Koolide avatuna hoidmisel on väga tähtis võimalikult kõrge koolipere vaktsineerituse tase. Laste vaktsineerimise teemadel on lapsevanematel ja ka lastel endil erinevaid kõhklusi ja küsimusi ning sageli vajatakse enne vaktsineerimisotsuse tegemist täiendavat nõustamist.

Lapsevanemad saavad oma küsimustele vastused ning põhjaliku ülevaate laste vaktsineerimisest koroonaviiruse vastu 1. detsembril kl 16-17 infotunnis, mis toimub veebiseminari vormis.

Vaktsineerimisest räägivad ning küsimustele vastavad perearstid Marje Oona, Piret Rospu ja Triin Perkson ning lastearst Eda Tamm.

Veebiseminar jääb ka järelvaadatavaks. Detsembris on kavas ka venekeelne infotund.

Lisainfo ja veebiülekanne on leitavad Facebookist.


Vaktsineerimisinfo:

Seisuga 29. november 2021 on kehtiv COVID-tõend Ridala Põhikooli koolis ja lasteaias:

 • töötajatest 88,64%, tõhustusdoosi on saanud 47,73%;
 • 12-aastastest ja vanematest õpilastest 32,81%;
 • alla 12-aastastest õpilastest 6,25%;
 • alates 6-aastastest lasteaialastest 0%.

Vaktsineerima minna on võimalik kõigil vähemalt 12-aastastel lastel. (isegi juhul kui puudub lapsevanema või seadusliku esindaja nõusolek)

Haapsalus võib vaktsineerimise võimaluse kohta küsida enda perearstilt või minna vaktsineerima vaktsineerimispunktides, mille kohta täpsem jooksev info on Eesti ametlikul vaktsineerimisinfo lehel vaktsineeri.ee.

Eelkooli 2. kokkusaamine

Eelkooli teine kokkusaamine toimub 26. novembril kell 11.00 4. klassis.

Rõõmsa taaskohtumiseni!


õpetaja Eda

Õpetaja Evald Tellase 100. sünniaastapäeva kontsert-mälestusaktus

Evald Tellas (1921-2008) allikas: geni.com

Kodanikupäeval, 26. novembril toimub Ridala Põhikoolis kauaaegse ja armastatud õpetaja Evald Tellase 100. sünniaastapäevale pühendatud kontsert-mälestusaktus.

 • 17.00 – 17.50 kohvik ja võimalus tutvuda kooli ruumidega, klassidega, õpilaste töödega klassides;
 • 18.00 – 19.15 pidulik aktus, esinevad Ridala kooli laululapsed, juhendaja õpetaja Anne Pääsuke;
 • Õpetaja Evald Tellasele pühendatud nimelise pargipingi avamine;
 • 19.15 – 20.15 kohvik ja meenutused.

Ürituse paremaks kordaminekuks andke oma osavõtusoovist teada järgnevalt nupult avanevas registreerimisvormis enda registreerimisega:

Kellele vormi kaudu registreerumine tekitab raskusi, võib registreerumiseks helistada (Milve Viigand, direktor).

Tulles ärge unustage kaasa võtmast COVID IMMUNISEERIMISE TÕENDIT!

Toimime vastavalt sel hetkel kehtivale tervisekaitse eeskirjale ja kontrollime tõendeid.

Kõik, kes otsustavad veel osaleda õpetaja Evald Tellase pühendusega pargipingi ostmisel, saavad teha ülekande Evald Tellase tütre Helve Kerese poolt selleks otstarbeks avatud pangakontole Swedpangas EE342200221077733202.


Ürituse korraldusmeeskond
Ridala Põhikoolis

Erasmus+ projekti „Fit For School – Fit For Life” tunnustati Euroopa kvaliteedimärgiga!

10. juunil 2021. a juba Haridus- ja Noorteameti poolt eTwinningu riiklikul koostööprojektide konkursil esikümnesse jõudnud ja sellega Eesti eTwinningu kvaliteedimärgi teeninud ning 2021. aasta parimaks terviseprojektiks nimetatud Erasmus+ ühisprojekti Fit for School – Fit for Life koole Neue Mittelschule Haiming (Austria), Ridala Põhikool (Eesti), Instituto Secular „Hijas de la Natividad de Maria” – Cpr Nuestra Sra del Carmen (Hispaania), Instituto Comprensivo Folgaria Lavarone Luserna (Itaalia) ja projekti koordinaatoreid tunnustati nüüd 28. oktoobril eTwinningu Euroopa kvaliteedimärgiga!

PALJU ÕNNE ja suur aitäh läbi 3 aasta kestnud pingsa projektitööga meie kooli koordinaatorina väljateenitud kõrge tunnustuse puhul õpetaja Ene Jundasele, kõigile projektis osalenud koolidele, projekti koordinaatoritele, projektis osalenutele ja kaasa-aitajatele!


Artikkel: Euroopa kvaliteedimärgi saanud koolid 2021

Keraamikaringi õpilastööde näitus Ridala raamatukogus

„Hea, et mets on olemas.
Tule metsa, mine metsa!
Hoia metsa, metsa, metsa!
Et me mets ei saakski otsa,
Et me mets ei läheks metsa!”

Nii kirjutab Ott Arder oma luuletuses „Tule metsa! Mine metsa!”

Ridala Raamatukogu aknalaudadel on kooli keraamikaringi õpilastööde näitus „METS” See on kirev elukeskkond, kus on värve ning erinevaid linde-loomi ja sügisande.


Margit Mald
keraamikaõpetaja

ÕNNITLEME!

JASPER NIILO!

Võistlusel auhinnatud õpilased (Jasper Niilo vasakult kolmas)Foto: Krista Kumberg

Õnnitleme 14. oktoobril 2021. a toimunud üle-eestilise 4. klasside ettelugemisvõistluse „Ega mets tühi ole” Läänemaa voorus pälvitud ergutusauhinna puhul!

Täname ja õnnitleme ka Jasperi õpetajat, õp Eda Kivimäed!

Palju õnne!

Ettelugemisvõistluse žürii märkis eraldi ära ka Ridala kooli poiste klassikaliselt korrektse härrasmeeste riietuse.

Madis Tammistu ja Jasper Niilo! Aitäh ilusas ja korrektses härrasmeheriietuses meie kooli esindamise eest!


Milve Viigand
direktor

Pühendusega pargipink õpetaja Evald Tellasele

Evald Tellas (1921-2008) allikas: geni.com

Kodanikupäeval, 26. novembril möödub 100 aastat Ridala Põhikooli kauaaegse ja armastatud õpetaja Evald Tellase sünnist.

Ridala Põhikool tähistab oma endise õpetaja sünniaastapäeva piduliku aktusega kooli aulas 26. novembril algusega kell 18.00.

 • 17.00 – 18.00 kohvik ja võimalus tutvuda kooli ruumidega, klassidega, õpilaste töödega klassides.
 • 18.00 pidulik aktus, esinevad Ridala kooli laululapsed, juhendaja õpetaja Anne Pääsuke.
 • Õpetaja Evald Tellasele pühendatud nimelise pargipingi avamine, mis kevadest saab väärilise koha Haapsalu Promenaadil.

Kõik, kes soovivad osaleda õpetaja Evald Tellase pühendusega pargipingi ostmisel, saavad teha ülekande Evald Tellase tütre Helve Kerese poolt selleks otstarbeks avatud pangakontole Swedpangas EE342200221077733202.

Aitäh neile, kes meenutavad meie kooli kauaaegset õpetajat!


Ürituse korraldusmeeskond Ridala Põhikoolis

Eelkooli esimene kokkusaamine

Eelkooli esimene kokkusaamine toimub 15. oktoobril kell 11.00 4. klassis.

Saame tuttavaks ja teeme üheskoos lõbusaid mängulisi tegevusi.


õpetaja Eda

LÄÄNEMAA AASTA ÕPETAJA JA TÄISKASVANUHARIDUSE TUNNUSTUSÜRITUS

6. oktoobril toimus Oru kultuurisaalis Läänemaa Aasta Õpetaja ja Täiskasvanuhariduse tunnustamisüritus. Koos olid Läänemaa parimad õpetajad, keda tunnustati tehtud töö eest.

 • AASTA HARIDUSTEGU 2021: KERSTI AROV – Ridala Põhikooli õppealajuhataja, Läänemaa õppealajuhatajate töörühma juht 2020. aasta sügisel Haapsalus toimunud XII vabariiklike õppeala­juhatajate koostöö­päevade organiseerimise ja läbi viimise eest. Läänemaa õppeala­juhatajate ühise koostöö sümbioosis viidi läbi haridus­teemalisi töötubasid, kus õppeala­juhatajad said parimaid praktikaid oma tööks ja professionaalseks arenguks.
 • LÄÄNEMAA AASTA HUVIALAÕPETAJA 2021: MARGIT MALD – Ridala Põhikooli ja Haapsalu Kunstikooli keraamikaõpetaja Keraamikaõpetaja, kelles on nii loomingulisust kui ka metoodilisust, nii rõõmsat mängulisust kui ka professionaalset kohusetunnet ning kes annab oma väärtusi edasi õpilastele.
 • Läänemaa Aasta põhikooli aineõpetaja 2021 nominent: DENIS NAUMOV – Ridala Põhikool, Haapsalu Põhikool ja Risti Kool
 • AASTA 2021 ÕPPIJA nominent: VIRGE VÕSU – Ridala Põhikooli sotsiaalpedagoog

Ridala kooliperel on südamest hea meel, et tunnustamist väärisid neli meie kooli õpetajat!

ÕNNITLEME TUNNUSTUSE PUHUL!


Fotod: Malle-Liisa Raigla Artikkel: LE Online
Milve Viigand
direktor

Ridala Põhikooli IV kooliolümpiamängud olid meeleolukad ja täis sporti

Ettevalmistus.

Algas juba möödunud kevadel. Õp. Silma korraldatud joonistuskonkursil selgus neljandate kooliolümpiamängude maskott. Maskoti konkursi võitis Helin Mari Maripuu. Maskotile sai nimeks „Luulu”, autor Laura Allmets.

Olümpiaharidusnädal.

Kui septembris kooli tuldi, algas kiire olümpiahariduslik tegevus. A. Lember organiseeris kunstiringi õpilaste joonistusnäituse olümpiamängudest, H. Tamme raamatukogus saadi tutvuda kõikide olümpiaraamatutega alates 1896 ja ajalehe lugudega „Meie Katrina tee võidule”. Seinastendil oli materjal olümpiamängudest läbi aegade, Eesti olümpia medalistidest ja Tokyo 2020 Eesti sportlaste saavutustest. Kogu info põhjal said õpilased vastata olümpiaviktoriinis antud küsimustele.

Riikide esindamiseks loosis iga klass riigi, kelle lipu värve olümpiavõistlustel kaitsma hakati. Loosida sai nende riikide hulgast, kes varem ei ole meie olümpiamängudest osa võtnud. Kindlate mõõtmetega lipu õmbles iga klass ise. Peale selle valmistas iga klass ka oma riiki tutvustava plakati.

Olümpiahommik.

Tõeline olümpiapidu algas 16. september. Koolipäev algas lauluga „Kooliolümpiamarss”, II klassi omaloomingu luulega ja videoklippidega olümpiast. Seejärel mindi rongkäiguna Panga spordihoonesse, et nautida võimlemiskooli „Kirke” etendust.

Avatseremoonia.

Avamistseremoonia toimus kooli õuel. Avamisel järgiti olümpiamängude protseduuri reegleid. Sportlaste paraadi juhatasid sisse pidulike marsihelide saatel maskotid: kõige noorem Luulu, kõige vanem Joosu ja keskealised Roki ja Floppy. Nende järel marssisid erinevate riikide lipukestega mudilased lasteaiast. Riikidest marssis kõige ees Kreeka, keda esindas I klass. Järgnesid Senegal, Iirimaa, Colombia, Läti, Šeisellid, Island, Maldiivid ja Bahama. Riikide lippe kandsid iga maa edukad sportlased: Rait Hansman, Johanna Eilpuu, Teivin Posti, Eliise Mari Toomemägi, Kertu Lemvald, Johanna Reppo, Mattias Priinits, Endrico Järvesaar ja Gert Sasse. Riikide sisenedes tutvustati iga riigi saavutusi. Kui riigid olid kohale jõudnud, kõlas Eesti hümn. Sissejuhatuses andis lühikese ülevaate olümpiamängude tekkeloost V klassi õpilane Jasper Niilo. Tervitusega alustas kooli direktor Milve Viigand, kooli olümpiakomitee president. President rõhutas, et Eesti Olümpiaakadeemia poolt algatatud ja toetatud kooliolümpiamängude korraldamine on väga hea algatus ja tal on hea meel, et meie kool on üks neist koolidest, kus olümpiamänge korraldatakse. Olümpiamängud kuulutas avatuks Haapsalu abilinnapea Kaja Rootare, kes kutsus üles sportimisest rohkem rõõmu tundma. Olümpialipu kandsid sisse kooli edukamad kergejõustiklased: Erik Ulm (IX), Jass Rosenberg (IV) ja Loore Erit (IV). Nüüd oli järg käes olümpiatõotuste andmisel. IX klassi õpilane Kai Kurisman tõotas sportlaste nimel nendel olümpiamängudel ausalt võistelda ja vilistlane Targo Kokvel tõotas kohtunike nimel nende olümpiamängude reegleid täita. Nüüd ilmus olümpiatuli, mis sütitati „päikesekiirtest Olümposel”. Olümpiatuli saabus moodsal kombel, mootorrattaga Kawazaki z750, mille juhiks Sergo Viil. Mootorrattalt astus maha valges toogas „Kreeka jumalanna” (Ly Märss). Ta soovis olümpialastele, et toogu see tuli rahu ja rõõmu nendele olümpiamängudele ja olümpiarahu jäägu kestma järgmiste mängudeni. Pidulike signaalide saatel süütas olümpiatule meie kooli üks paremaid sportlasi Janeli Eilpuu.

Järgnes kontsert. Kooli vägev lastekoor õp. A. Pääsukese juhendamisel esitas laule spordist ja kooli ilmekad deklamaatorid kandsid ette õpilaste omaloomingulisi luuletusi spordist. Esinesid Martin Oliver Kollom, Helin-Mari Maripuu, Miina Pilvistu ja Keira Liisa Hiiemäe.

Avamine lõppes Kooli olümpiamarsiga. Laul sai loodud esimesteks kooliolümpiamängudeks 2009.a. Sõnade autor õp. T. Kesa ja viisi autor õp. A. Pääsuke.

Spordivõistlused.

Sportlikud lahingud kestsid kaks päeva. Kõik liikumised olid õues, v.a. võrkpall. Esimesel päeval (16. september) heideldi kergejõustiku mitmevõistluse medalite pärast. Võistlusarvestusse läks viis ala (60 m jooks, kaugushüpe, pallivise, kuulitõuge või topispalli heide ja staadionijooks). Igalt alalt saadud kohapunktide summa sai mitmevõistluse lõpptulemuseks. Võisteldi neljas vanusegrupis tüdrukutele, poistel oli viis vanusegruppi. Kergejõustikule vahelduseks prooviti jõudu ja kiirust raskuse vedamisel, vankriratta veeretamisel paaridena ja sumomaadlemises. Sumomaadlus oli täispuhutavates kostüümides, mida rentis „Playcenter” OÜ. Maadlemine pakkus olümpialastele suurt lõbu ja meelelahutust. Liikumisalade vahele mahtus ka viktoriin olümpiamängudest, kus küsimustele pidi igaüks vastama individuaalselt ja kasutada sai abimaterjale.

Teine päev (17. september) oli pallimängude päralt. Iga vanuseastmes oli moodustatud viis 6-7- liikmelist võistkonda, kes kohtusid omavahel kolmes mängus: võrkpall rannapalliga, jalgpall ja korvpall (I-III klass rahvastepall). Kolme mängu kokkuvõttes selgitati võistkondade paremusjärjestus. Pallimängude päev kulges sujuvalt ja plaanipäraselt. Vilistlastest kohtunikud olid tasemel ja võistkondade kaptenid tagasid oma võistkonna koos püsimise.

Pallilahingud olid üsna tasavägised. IV-VI klassi rühmas tuli III ja IV koht selgitada lausa köieveo abil. Peale jäi Loore Eriti võistkond. Pallimängude päev lõppes köieveoga, kus tiimid tehti vabatahtlikult. Köievedu tekitas suurt hasarti ja pallimängudest tekkinud väsimus oli kui käega pühitud.

Lõpetamine.

On suur heameel, et kõikide võistlejate sportlik vaim oli väga hea ja igaüks pingutas vägevalt. Olümpia meeleolu peletas nii mõnegi nohu ning sportimas oli praktiliselt kogu koolipere. Ka ilmataat oli lahke, pakkudes kuiva ja parajalt sooja ilma. Spordialade kohtunikena tegutsenud õpilased said suurepäraselt hakkama. Lõpetamisel autasustati mälestusmedaliga igat osavõtjat. Spordialade medalitega ja EOA diplomiga autasustati kolme paremat. Olümpialipu kandsid välja Janeli Eilpuu (VII-IX T võitja kergejõustikus), Kregor Hammelberg (I-II P võitja kergejõustikus) ja Hanna Marii Erit (I-II T võitja kergejõustikus).

Suur kiitus kõikidele olümpiasportlastele! Olgu ikka meeles see, et tähtis pole võit, tähtis on osavõtt.

Kooliolümpiamängude korraldamist toetas Eesti Olümpiaakadeemia ja Haapsalu linnavalitsus mittetulundustegevuse eelarvest.

Jätka lugemist…
« Vanemad postitused


 • Ridala Põhikooli lasteaed Mäemõisa tee 1
  Panga küla, Haapsalu linn
  90402 Läänemaa
  Avatud E-R kl 7.00 - 18.00
  Üldtelefon , mob
  email: E-post:

  Ridala Põhikool Kooli tn 4
  Panga küla, Haapsalu linn
  90402 Läänemaa
  (tähtsad andmed, järelevalve)

  Telefon:
  - direktor
  - õppealajuhataja
  - sekretär
  - õpetajate tuba

  Faks:
  - direktor

  email: E-post: (üldaadress)

  Kodulehekülg:
  www.ridala.edu.ee

  email: