• Ürituste kalender

  << okt. 2023 >>
  ETKNRLP
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5
 • Tulemas | toimumas

 • Uudiste arhiiv:

LASTEAIA JA KOOLI LASTEVANEMATE ÜLDKOOSOLEK – TUGITEENUSTE TEEMALINE INFOTUND

Teisipäeval, 10. oktoobril 2023 kell 18.00 – 19.00 Ridala Põhikooli aulas.

 1. Tugiteenustest Haapsalu linna koolides ja lasteaedades – Haapsalu Hariduse Tugiteenuste Keskuse juhataja Terje Kurismann
  • Kuidas on korraldatud tugiteenuste pakkumine Haapsalu linnas?
  • Millest sõltub tugiteenuste tulemuslikkus?
 2. Rajaleidja teenustest – Haridus- ja Noorteameti Lääne-Eesti büroo juhataja Eda Tenson
  • Kellele on Rajaleidja nõustamine mõeldud?
  • Kuidas nõustamisele pöörduda?
 3. Haapsalu Integreeritud Tugiteenused (HIT) – Haapsalu Linnavalitsuse projektijuht Taivi Vesik
  • Ennetamine, märkamine, koostöö

INFOTUNNIS OSALEVAD KA ÕPETAJAD JA KLASSIJUHATAJAD!

Klasside lastevanemate koosolekute kohta info klassijuhatajatelt!


Milve Viigand
direktor

SPORDINÄDALAST ja SPORDIPÄEVAST

Spordinädala tähistamisega alustasime möödunud nädalal, mil oma liikumise meisterlikkust näitasid lasteaia Tammetõrud ja Vahtraninad. Peaaegu kõik lapsed olid osa võtmas. Iga laps näitas enda sportlikku võimekust 20 m jooksus, kaugusele viskes, klotsijooksus, takistusraja läbimises, kotijooksus ja autokummi veeretamises. Kõik said suurepäraselt iga tegevusega hakkama. Kohtunikeks olid V klassi õpilased. Suur kiitus kõigile mudilastele, rühmade kasvatajatele ja kohtunikele reipa kaasalöömise eest.

Teisipäeval said kõik klassid proovida JJStreet tantsustiili. Esitlesid Haapsalu tantsijad.

Kolmapäeval peeti koolis suur rahvalik spordipäev. Spordipäev algas kehalise kasvatuse õpetaja Martin Salfi organiseeritud tantsulise võimlemisega. Ettetantsijateks olid Artur Bevz, Johannes Lemvald, Mia Amanda Päevakene ja Hannah Marie Walsh. Tants tegi meele rõõmsaks ja spordipäev võis alata.

Spordipäeva programmi koostas õp. Martin Salf. Aladeks olid kummikuvise, rõngaste heited täpsusele, erinevate vahendite visked pallikorvi, jalgpalli täpsuslöögid, tennispalliga visked vastu korvilauda, tennispallide kandmine ilma käte abita, kotijooks, takistusrada ja autokummi veeretamine läbi väravate. Läbitavad alad nõudsid head koordinatsiooni, viske- ja löögitäpsust, kiirust ja osavust. Näidates sportlikku vaimu ja füüsilise pingutamise tahet, said kõik osavõtjad kõigega hästi hakkama. Meelisalaks oli takistusraja läbimine ja jalgpallilöögid värava eri tsoonidesse. Võisteldi neljas vanusegrupis, T ja P eraldi. Iga vanusegrupi kolme paremat autasustatakse kõikide alade kokkuvõttes kooli meistrimedaliga „Rahvalik mitmevõistlus“.

Võistlesid ka õpetajad. Kõige vingemad olid Eda Kivimäe, Kadri Jürjer, Sirli Niilo ja Jane Hüdsi. Nemad läbisid kõik alad. Julged üritajad olid ka Aime Koit, Kertu Ilves, Olga Loonde ja Sirje Matsik.

Välja oli kuulutatud ka publiku lemmik, kelleks hinnati IX klassi õpilane Grigori Morozov. Grigori paistis silma heatahtlikkuse, abivalmiduse ja hea sportliku käitumise poolest.

Õpilastest koosnevad kohtunike brigaadid olid väga heal tasemel. Tänu kohtunikele kulges spordipäev organiseeritult ja püsis ajagraafikus.

Suur kiitus kõigile asjaosalistele!

Edaspidiseks soovin, et õppimise ja muu huvitegevuse kõrval kuuluks ka aktiivne liikumine ja liikumisvilumuse arendamine iga õpilase päevaprogrammi!

Kutsun ka toetama liikumispuudega lapsi, kellede toetuseks toimus taas heategevuslik teatejooks. Meie koolist võttis osa viis klassi. Toetada saab helistades numbril 900 7777, kõne hind 7€.

 


Pille Raudsepp

Fotod: Kertu Ilves, Sirli Niilo, Dina Timofejeva, Pille Raudsepp

Eelkooli esimene kokkusaamine kolmapäeval, 27. septembril

Eelkooli esimene kokkusaamine toimub kolmapäeval, 27. septembril kell 11.00 neljandas klassis.


Õpetaja Aime

Suurpõgenemise mälestuspäev Puise rannal 23. sept 2023

Suur põgenemine oli massiline põgenemine sissetungiva Punaarmee eest Eestist 1944. aasta hilissuvel ja sügisel. Eestist põgenes umbes 80 000 inimest, kellest teel hukkus rohkem kui 5 000 inimest. Põgenemise põhjus oli hirm – Nõukogude okupatsiooniaasta terror oli rahval veel värskelt meeles. Põgenemine algas juba augustis ja saavutas haripunkti 19.–23. septembril.


Organisatsioonid on oodatud sündmusele lippudega, lipud asetame enne sündmuse algust alustele. Parkimine on 400 m eemal, parkimist korraldavad parkimiskorraldajad KL Lääne maleva Haapsalu malevkonnast.

Kohal, suurpõgenemise mälestusmärgi juures palume olla hiljemalt 11.50.

Mälestustseremoonial kõnelevad: Eesti Vabariigi justiitsminister Kalle Laanet, Eesti Memento Liidu esimees Arnold Aljaste, Kaitseliidu Lääne maleva pealik major Kristjan Muld ja Riigikogu liige Urmas Reinsalu. Mälestuspalvuse peab EELK Lääne abipraost Küllike Valk. Kontsertosas esineb ansambel Väliharf. Sündmuse lõpul kõigile soe supp ja soolane ning magus kringel kuuma teega.

Suurpõgenemise mälestuspäev on Eesti kaitselahingute mälestusürituste osa. Veebruaris tähistame kaitselahingute alguse aastapäeva Kirblas, juuli viimasel laupäeval kaitselahingute mälestuspäeva Sinimägedel ja septembris suurpõgenemise mälestuspäeva Puise rannal.

Suurpõgenemise mälestuspäeva korraldavad:

 • Eesti Memento Liit,
 • Eesti Endiste Metsavendade Liit,
 • Kaitseliidu Lääne malev ja
 • Naiskodukaitse Lääne ringkond.

Mälestuspäeva juhib Heiki Magnus, tel .

Helitehnik on Siim Pääsuke.

Ürituse ala on eramaal ja jääb Matsalu Rahvuspargi sihtkaitsevööndisse.

Ridala Põhikool alustab 1. septembril kell 9.30

kooli logo
Täna mängin mängukooli, homme lähen päris kooli, ootab päris koolimaja, küsib päris õpetaja. Saame siis ka päris hindeid, päris kindel. Algab päris töö ja hool, saabu rutem, päris kool! / Manivald Kesamaa /
 • 9.30 AKTUS
 • Pildistamine
 • Klassijuhataja tund
 • Söömine
Esimesel koolipäeval ootame kõiki kooli pidulikus riietuses!
VÕTA KAASA KA KOTT TÖÖVIHIKUTE JA RAAMATUTE JAOKS!
( ↑ peida ↑ ) ( ↓ näita: klassijuhatajad, koduklassid, bussigraafikud 1. septembril ↓ ) Lehe trükkimiseks koos lisainfoga palun klõpsake enne ‘näita’ lingil, alles siis printimisnupul!

Buss tagasi 11.30

RÕÕMSA KOHTUMISENI KOOLIS!

Milve Viigand
direktor

Lasteaia õppeaasta algus reedel, 1. septembril

On üks koht, kus igav ei hakka. On üks koht, kus mängud ei lakka. On üks koht, kus on oma seadus, siin ei õpita jonniteadust, selles majas püsigu headus. Paha tuju jaoks ukse ees taba, rõõmus meel siin sisse saab vabalt. On üks koht, kus igav ei hakka. On üks koht, kus mängud ei lakka, ainult voodis ollakse vakka. Siin ei tuntagi üksindust, siin on sõprus ja siin on lust. / Helve Mikusaar /

Milve Viigand
direktor

Ridala Põhikooli puhkpilliõpilased pääsesid laulupeole

Lisaks mudilas-, laste- ja poistekoorile ning 5.-6. klassi rahvatantsurühmale pääsesid XIII noorte laulu- ja tantsupeole ka meie puhkpillimängijad (Lääneranna valla ühendatud orkestri koosseisus). Kuna laulupeol esinemine on võimalik ainult orkestri või suurema ansambliga, käisid õpilased Oliver Luide, Henno Niin ja Harri Targamaa mitmetes Lääneranna valla ühendatud orkestri proovides Metskülas. Proove juhendas Mati Põdra. Veebruaris toimus esimene eelproov Pärnu kontserdisaalis Pärnu ja Saaremaa koondorkestriga ning oli ka esimene ettemäng Lääneranna orkestriga. Laupäeval, 6. mail oli teine eelproov ja ettemäng Pärnus. Ridala Põhikoolis algasid esimesed trompetitunnid 2018 aastal. Hetkel õpib pilli mängima 16 õpilast (trompetit ja trombooni). Käesolev noorte laulu-ja tantsupidu on esimene kord kui meie õpilased sellest puhkpilliorkestri koosseisus osa võtavad.
Õpetaja Miranda Klaij

Õuesõppe võlud

Teema: Lehetrükk, 3. klass

Meie koolis on tore võimalus viia ilusa ilmaga tunde läbi õuesõppeklass. Eriti hea on kunsti tegemist siduda liikumisega ja värskes õhus viibimisega.

Mida arvavad aga õpilased ise õuesõppetundidest?

Mia Loreen Janson:
„Mulle meeldis, et me saime õues olla ja lehtedega mustreid teha.”
Sander Erik:
„Mulle meeldis lehtede otsimine, põnevus. Ja, et me saime õues olla!”
Grete Pavlova:
„Mulle meeldis lehtede trükkimine. Mulle meeldis, et tegime seda õues.”
Reio Niilo:
„Mulle meeldis lehtede otsimine ja õues olemine.”

Õpilaste tagasisidest jääb kõlama rõõm õues olemisest ja looduslike vahendite abil kunsti tegemisest. Järgmiseks korraks on juba uus põnev teema ootamas, kui ainult päikest jätkuks!
No ja kui tibutabki natuke, saab tundi läbi viia selleks ehitatud õuesõppeklassis.

Päikselist kevadet!


õp Annely Lember

Kevadpeo bussiajad

Bussid sõidavad KEVADPEOLE tavapärase graafiku järgi, ainult kellaajad on teised.

Usun, et bussi peale mahuvad ka need pereliikmed, kellel ei ole transporti!


Milve Viigand
direktor


( ↑ peida ↑ ) ↓ Ava BUSSIAJAD ↓ Bussigraafikute trükkimiseks palun avage need eelnevalt, alles siis klõpsake printimisnupul!

Tagasi kooli juurest koju orienteeruvalt 21.00-21.15

Kevadpidu

( ↑ vähenda ↑ ) Kuulutuse pildi trükkimiseks palun klõpsake enne väikesel pildil ja siis veelkord suurel pildil, alles siis printimisnupul!
« Vanemad postitused


 • Ridala Põhikooli lasteaed Mäemõisa tee 1
  Panga küla, Haapsalu linn
  90402 Läänemaa
  Avatud E-R kl 7.00 - 18.00
  Üldtelefon , mob
  email: E-post:

  Ridala Põhikool Kooli tn 4
  Panga küla, Haapsalu linn
  90402 Läänemaa
  (tähtsad andmed, järelevalve)

  Telefon:
  - direktor
  - õppealajuhataja
  - sekretär
  - õpetajate tuba

  Faks:
  - direktor

  email: E-post: (üldaadress)

  Kodulehekülg:
  www.ridala.edu.ee

  email: