Vanemlusprogramm "Imelised Aastad" Haapsalus

Märkus: Täpse info puudumise tõttu toimumiskoha ja aja osas palun kontakteeruge huvi korral koolituse läbiviijatega (kontaktid artikli lõpus)

Kas oled lapsevanemana tundnud, et ei mõista, mis toimub sinu väikese lapsega? Mida teha, kui lapse jonnihood sagenevad ja käitumine on vahel agressiivne? Kuidas ennetada vanemana iseenda stressi ja seada lapse sobimatule käitumisele piire?

Appi tulevad teadmised ja oskused, mis aitavad vanema ja lapse vahel luua turvalise, lapse arengut toetava keskkonna.

Laste käitumisprobleemide ennetamiseks ja vähendamiseks on välja töötatud vanemlusprogramm The Incredible Years, eesti keeles „Imelised aastad”.

„Imelised aastad” põhiprogramm on mõeldud 3–8-aastaste laste vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla.

Peamised koolitusel käsitletavad teemad:

  • Laste arendamine mängu abil. Kuidas aidata lapsed iseseisvalt mängima? Kuidas vältida võimuvõitlusi laste omavahelises mängus ja õpetada lastele probleemide lahendamist?
  • Positiivne tähelepanu ja lapse tunnustamine. Millal ja kuidas tunnustada? Kuidas tunnustamist ja kritiseerimist lahus hoida? Milline mõju on positiivse märkamisel ja lapse käitumise tunnustamisel?
  • Preemiate ja stiimulite kasutamine. Kuidas õpetada lapsed eesmärke seadma? Kas ja kuidas lapse positiivset käitumist premeerida?
  • Piiride seadmine sobimatule käitumisele. Kui palju korraldusi on lapsed suutelised täitma ja millised korraldused töötavad?
  • Emotsioonidega toimetuleku kasvatamine. Aja mahavõtmine rahunemiseks. Kuidas jääda neutraalseks lapse sobimatu käitumise korral? Milliseid lapse käitumisviise ei tohi eirata? Millised on loomulikud ja loogilised tagajärjed ning millal neid rakendada? Kuidas õpetada lapsi oma tundeid valitsema ja arendada nende empaatiavõimet?
  • Lastele probleemide lahendamise õpetamine. Kuidas last probleemide lahendamisel suunata?

Koolitust viivad läbi Tiina Tõemets ja Reet Saareväli

Koolitus toimub 16 järjestikusel esmaspäeval

NB! Koolituse toimumise ajaks on tagatud lastehoid ning toitlustus.

Huvi korral võta ühendust: