<< märts 2024 >>

Haapsalu politseijaoskonna teade kõigile lapsevanematele

Rataste kontrollimisest koolide juures

Head lapsevanemad!

Aprilli lõpust on Haapsalu politseinikud pööranud tavapärasest rohkem tähelepanu kergeliiklusele. Kontrolliti jalgrataste tehnilist korrasolekut ja jalgratta juurde kuuluva turvavarustuse kasutamist.

Kahe nädala jooksul vaadati üle 202 lapse turvavarustus ning tema jalgratta seisukord. Vaatluse tulemuste üle ei saa aga sugugi rõõmu tunda: 17 lapsel puudus kiiver ning lausa 40 jalgrattal oli tehnilisi puudujääke! Eelmise aastaga võrreldes on olukord siiski paranenud, kuid murettekitavad on need numbrid sellegipoolest.

Jalgrattale kohustuslikud tehnilised nõuded (pildi edastas koolile Politsei- ja Piirivalveamet)

Politsei palub lapsevanematel oma laste sõiduvahendid üle vaadata ning vajalikud parandused teha. Kui kuni 16-aastane laps või nooruk sõidab jalgrattaga, peab ta kandma kiivrit. Jah, see on küll seadusest tulenev kohustus, kuid eelkõige tuleb siin kontekstis mõista kiivri vajalikkust – jalgrattaga kukkudes või sattudes mõnda teise ohtlikku olukorda, võib kiiver päästa lapse elu ja tervise.

Algamas on koolivaheajad, ning lapsed veedavad suurema aja päevast õues värske õhu käes. Lapsed peavad teadma, kuidas käituda liikluses ning õppima arvestama teiste (kerg)liiklejate ning sõidukijuhtidega. Koos pereringis turvalisust puudutavad teemad läbi rääkides, saavad lapsevanemad vähendada võimalikke riske, mis võivad lapsi just teadmatusest ohustada. Hoidke oma lapsi ja pöörake neile tähelepanu, sest koos loome turvalisust!

Küsimuste korral olen alati valmis Teile abiks olema.

Lugupidamisega

Indrek Tohter