• Ürituste kalender

  << okt. 2019 >>
  ETKNRLP
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
 • Tulemas | toimumas

 • Uudiste arhiiv:

Vahtraninade muinasjutulised sügistegemised

Vahtraninad on selle õppeaasta sesimesel veerandil nii mõndagi põnevat teinud, näinud ja kogenud.

Me saime sel aastal endale uue rühmanime – vahtraninad. Meie sõbrad keskmisest rühmast on nüüd tammetõrud ja sõimerühmalapsed kutsuvad ennast pihlamarjadeks.

Lasteaia-aasta algas meil ühise pannkoogipeoga õues.

Vahtraninade rühmas on sellel aastal muinasjutuaasta. Igal esmaspäeval süttib meil rühmas muinasjutuküünal ja tuleb külla muinasjutuhaldjas. Oleme kohtunud Tuhkatriinu, kolme karu, Hansu ja Gretega. Saime teada, kuidas tõmmati välja naerist ja kuidas võlupotike magusat putru keedab. Meie sõbrad lillad karud tulid sel aastal suvepuhkuselt tagasi lendava vaibaga ja maandusid otse meie rühmaruumi targa maja katusele.

Liiklustarga liiklusnädalal kordasime üle liiklusreeglid ja uurisime, milliste liiklusvahenditega meie rühma lapsed lasteaeda tulevad.

Meil toimus rühmas nunnunäitus. Pärast tegime nunnudest erinevaid toite ja sõime need ära – tegime salatit, keetsime köögivilju, praadisime suvikõrvitsat ja tegime ka munavõid.

Käisime raamatukogus sügise sünnipäeva tähistamas.

Pidasime ka õuelasteaeda, kus nädala õppetegevused toimusid iga päev õues.

Koos kogu lasteaiaperega võistlesime spordihoones spordipäeval, käisime teatris vaatamas etendust „Jussikese seitse sõpra“, õppisime tuletõrjujatelt, kuidas olla tulest targem ja matkasime Paralepa metsas.

Õpetaja Ene tõi meie lasteaeda oma Erasmus+ projekti külalised Austriast, Itaaliast ja Hispaaniast. Näitasime neile, kui hästi me laulda ja tantsida oskame. Õpetasime ka neile mõne eestikeelse laulu. Nemad omakorda laulsid meile oma keeltes. See oli väga põnev.

Vaadake pilte meie tegemistest siit!


Vahtraninade rühma õpetaja Raidi Sannik