• Ürituste kalender

  << apr. 2020 >>
  ETKNRLP
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 1 2 3
 • Tulemas | toimumas

 • Uudiste arhiiv:

Tervisest pakatav Pihlamarjade rühm

Pihlamarjad olid möödunud nädalal eriti tervislikud ja aktiivsed.

Nädal algas inimese uurimisega, kõigepealt uurisime luukere, siis inimese keha tervikuna. Joonistasime sõpra elusuuruses. Uurisime erinevaid raamatuid inimesest.

Teisipäeval oli meil koduleivapäev. Heliine ema küpsetas meile väga maitsva leiva, mis oli hommikul veel ahjusoe. Sellele imemaitsvale leivale saime peale määrida, tädi Mareti poja, Marcose tehtud maitsevõid. Leib söödi teratumaks, lastele ja õpetajatele väga maitses. Peale kosutavat leiva söömist läksid väikesed jalad matkale. Matkasime Mäemõisa parki, katsetasime oma kiireid jalgu ja avastasime, et terviserada pargis on jooksmiseks väga sobilik. Jooksuvõistluse võitsid Miila, Laura, Joosep, Anelle, Heliine, Happer Laas, Kertu ja Rasmus.

Kolmapäev oli smuutipäev. Iga laps tõi kaasa oma lemmikpuuvilja, puuvilja vaagen sai korralik. Seal oli õunu, apelsine, banaane, maasikaid, ananassi, mustikaid, arbuusi ja tikreid. Veel toodi kreekapähkleid, maitsestamata kohupiima ja piima. Kui kõik need asjad maitstud olid, siis tegime smuutit. Kutsusime ka Tammetõrude rühma lapsed maiustama, tahtsime jagada häid maitseid ka sõpradega.

Neljapäev oli tervislike pannkookide päev. Tegime odrajahupannkooke, jahu ja kodukanamunadega varustas meid Heliine ema. Maitsvat „imemoosi” tõi Miila ema ja maasikatoormoosi tõi Rasmuse ema. No kellele ei maitse pannkoogid moosiga? Meie lasteaias ei jäänud sel päeval mitteükski laps pannkoogita, sest jällegi jagasime häid maitseid sõpradega.

Reedel oli sõprusepäev, siis sõime maitsvat „sõbrapäevakooki”, mille valmistas Laura ema.

 

Täname Heliine, Laura, Joosepi, Rasmuse, Miila vanemaid ja Marcost.

Kõik pildid meie põnevast tervisenädalast on leitavad siit.                                                                           


Pihlamarjade õpetaja Pille