• Ürituste kalender

  << juuni 2018 >>
  ETKNRLP
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
 • Tulemas

 • Uudiste arhiiv:

Erasmus+ projekt „BBB – Bridges Between Borders” lõpusirgel

Ridala Põhikooli õpilased on kahe aasta jooksul 2015–2017 osalenud rahvusvahelises projektis, mis kahjuks hakkab jõudma lõpusirgele.

Projekti pealkirjaks eesti keeles sai „Riikidevahelised sillad”. Sildadeks, mis hakkasid Ridala Põhikooli õpilasi partnerkoolide õpilastega siduma olid:

 1. keel;
 2. traditsioonid ja tavad;
 3. kultuur, muusika ja kunst.

Kõiki neid valdkondi käsitleti kahe aasta jooksul iga partnerkooli poolt, sai koostatud uurimusi, seinalehti, neist said esitlused, mida tutvustati partneritele Skype-konverentsidel ja neljal rahvusvahelisel kohtumisel, mille käigus said õpilased praktiseerida oma inglise keele oskust, IT-alast kompetentsust, sotsiaalseid oskusi, tõsta enesekindlust ja suurendada isiklikku vastutust.

 • Sellesse aega mahtus projektieesmärkide ja –ülesannete täitmine koolis, projektipartnerite külastamine Austrias (Neue Mittelschule Haiming) 30. jaanuar – 05. veebruar 2016, Tšehhi Vabariigis (Základní škola) 03. – 09. detsember 2016 ja Itaalias (Instituto Comprensivo di Scuola Elementare e Media, Folgaria – Lavarone – Luserna) 20. – 26. veebruar 2017. Ridala Põhikooli esindanud töörühma kuulus 4 õpilast ja 2 õpetajat. Iga kohtumise lõpus täitsid nii õpilased kui ka õpetajad tagasisidelehed, et teada saada toimunud kohtumise plussid ja miinused, mis arutatati läbi õpetajate-koordinaatorite poolt, et järgmist õpilasvahetust veelgi tõhusamaks muuta.

  2016. aasta 23. – 29. mail võttis Ridala Põhikool ise vastu partnerkoolide töörühmad ja õpetajad. Meie kohtumise teemaks oli „Muusika/kunst/kultuur”, seetõttu viisime küllatulnud õpilastele ja nende õpetajatele läbi selleteemalised töötoad, et tutvustada partnerkoolidele Eesti ajalugu ja kultuuripärandit.

  Meie kooli õpilased pidasid kirjavahetust Austria kooli õpilastega. Jõuludeks saatsime oma projektipartneritele enda tehtud pühadekaardid ja lisasime juurde väikesed sussišokolaadid.

  4.kl õpilased tunnevad rõõmu äsjavalminud sõnaraamatust

  4.kl õpilased tunnevad rõõmu äsjavalminud sõnaraamatust

  Foto: Ene Jundas

  Projekti tulemusena valmisid ühistööna: kalender, sõnaraamat, kokaraamat. Kõikide partnerkoolide õpilastel oli täita sellega seoses kindlad ülesanded, mis suurendas koostööd erinevate õpilaste vahel koolisiseselt kui ka projektitasandil. Kuna projekti töökeeleks oli inglise keel, siis avanes õpilastel võimalus proovile panna ja täiendada oma keeleoskust. Näiteks:

  • Koostada üks osa kalendrist, valida kolm kalendrikuud ning leida ja anda teavet nendel kuudel toimuvate kommete ja tavade kohta oma riigis;
  • Sõnaraamatute koostamisel leppisid partnerkoolide õpilased eelnevalt kokku, mis teemadel sõnavara kogutakse, õpilased valisid vanasõnu ja kõnekäände, otsisid keelesalme, tõlkisid need inglise keelde ja illustreerisid piltidega. Sõnaraamatud andsid õpilastele hea võimaluse ka üksteise keele tundmaõppimiseks;
  • Kokaraamatusse oli vaja leida oma maa rahvalikke toite ning need ise ka läbi teha. Retseptid jagunesid nelja kategooriasse: eelroad, põhitoidud, magusroad ja joogid.

  Projekti tegevus leidis pidevat kajastamist kooli kodulehel, kooli lehes, Ridala valla lehes, õpetajate töökoosolekutel ning lastevanemate koosolekutel.

  Seega täitsid Ridala Põhikooli õpilased meeskonnatöös partnerkoolide õpilastega Erasmus+ projekti „BBB - Bridges Between Borders” eesmärgid ja ülesanded.

  Ridala Kooli meeskond tänab kõiki, kes aitasid kaasa projekti edukaks läbimiseks meie koolis!


  Ene Jundas
  Erasmus+ projekti „BBB – Bridges Between Borders” koordinaator Ridala Põhikoolis
 • BBB viimane videokonverents

  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” viimane konverents

  esinemisjärge ootamas

  27. aprillil pidas rahvusvahelise Erasmus+ projekti meeskond maha viimase Skype konverentsi oma partnerkoolidega. Konverentsi teemaks oli „Suvetraditsioonid”.

  seinaleht

  Eeltöö tegid ära 4. klassi õpilased Andre Esko, Mailii Jõeleht, Kai Kurisman, Karli Maisalu, Hiimo Närep, Erik Ulm, Sandra Uustalu ja Otto Valmar Õunas. Nemad uurisid Eesti rahvakalendri tähtpäevi ja valisid neist Austria, Tšehhi Vabariigi ja Itaalia kaaslastele tutvustamiseks välja jaanipäeva, seitsmemagajapäeva, seitsmevennapäeva, rukkimaarjapäeva ja pärtlipäeva. Materjali aitas otsida raamatukogu juhataja Hilja Tamm.

  Kõigepealt valmis õpilastel seinaleht, seejärel alustati tõlkimist. Konverentsile kutsuti appi 6. klassi tüdrukud Reli Rosenberg, Maily Märss, Karmen Lindsalu, Karolin Tiik ja Stelli Hedith Siht.


  Fotod: Ene Jundas
  Ene Jundas
  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” koordinaator Ridala Põhikoolis

  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” meeskond käis Itaalias

  Meie kooli töörühm jõudis 27. veebruari öösel koju Erasmus+ projekti neljandalt õpilaskohtumiselt, mis sel korral toimus 20.-26. veebruaril Itaalias Lavarones.

  BBB_kollaaž

  Kollaaž itaaliareisi piltidest: Ene Jundas

  Päevad Itaalias olid tegevusterohked. Eesti, Tšehhi, Austria ja Itaalia õpilased valmistusid üheskoos Erasmus+ õhtuks, et seal edukalt esineda. Projektilaul kõlas lausa neljas keeles: itaalia, tšehhi, saksa, eesti ja inglise keeles.

  Õpilased tegelesid aktiivselt spordiga: tuubisõit mägedes, mägimatk Lusernas, aardejaht ja sportmängud Folgaarias, seinaronimine Trentos. Tutvuti Itaalia traditsioonilise käsitööga ja valmistati endale tombolo töötoas kenad käepaelad. Õpiti tegema kahvlist võtmehoidjat. Külastati erinevaid Itaalia ajalugu, kultuuri ja traditsioone tutvustavaid muuseume.

  Olime kaasa võtnud sügisel koolis toimunud fotovõistluse „Sillad Eestimaaal“ parimad pildid. Nüüd toimus hääletamine. Parimaks sillapildiks sai Itaalia meeskonna töö.

  Proovisime ka mitmeid traditsioonilisi itaalia roogi.

  Projektikohtumist käisid jäädvustamas reporterid Itaalia riiklikust ning kohalikust Trento televisioonist.

  Õpilastele oli toredaks kogemuseks elada nädal aega Itaalia peredes.


  Ene Jundas
  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” koordinaator Ridala Põhikoolis

  Erasmus+ „Riikidevahelised sillad” („Bridges Between Borders”) töörühm valmistub sõiduks Itaaliasse

  19. veebruari varahommikul algab sõit Lavaronesse Itaaliasse, kus toimub projektikohtumine partnerkoolidega. Teekonna muudab eriti põnevaks ühine rongisõit Austria ja Tšehhi Vabariigi õpilastega Innsbruckist Trentosse, mis on meie Itaalia sõprade maakonna pealinn.

  Itaaliasse reisivad õpilased

  Foto: Ene Jundas

  Eestimaalt võtame kaasa sügisel toimunud fotovõistluse „Sillad Eestimaal” parimad pildid. Samuti oma osa eesti-inglise-itaalia-saksa-tšehhi sõnaraamatust: värvid, numbrid 1-10, enamlevinud viisakusväljendid, 6 vanasõna. Muusikaõpetaja Anne Pääsukese abiga kirjutasime eestikeelse teksti projektilaulule, mida oleme hoolega harjutanud, et üheskoos partneritega seda tutvumisõhtul laulda. Õpetaja Tarmo Jõgis aitas meil laulu salvestada ning selle abil said ka meie sõbrad õppida selgeks eestikeelse variandi.

  Itaaliasse sõidavad Andre Esko ja Karli Maisalu 4. klassist, Mathias Targamaa 5. ja Cassandra Bulak 6. klassist ning õpetaja Piret Silm.

  Töörühm jõuab tagasi Eestimaale ööl vastu 27. veebruari.


  Ene Jundas
  Rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Riikidevahelised sillad” koordinaator

  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” kalender

  4. klassi õpilased kalendrit vaatamas

  4. klassi õpilased kalendrit vaatamas

  Foto: Ene Jundas

  2016. aasta lõpus valmis ühine Erasmus+ projekti kalender. Kuud jaotati järgmiselt: Austria Haimingi kool kirjutas ja kujundas aprilli, augusti, detsembri, Tšehhi õpilased märtsi, mai, oktoobri, meie, Ridala Põhikooli õpilased valisime veebruari, juuni, novembri ning Itaalia õpilased jaanuari, juuli ja septembri.

  Kalendri seadis kokku Austria õpetaja Cornelia Tschuggnall oma meeskonnaga.

  Meile meeldib valminud kalender, sest see on värviline, seal on ilusad pildid ja palju huvitavat juttu Austria, Itaalia, Tšehhi ja Eesti traditsioonidest, kommetest ja tähtpäevadest.

  Kalender on trükitud Austrias.


  Kai Kurisman, Sandra Uustalu ja Mailii Jõeleht
  4. klass

  Erasmus+ projekti meeskond on tagasi

  9. detsembri hilisõhtul jõudis tagasi Eestimaale meie kooli meeskond, kes käis Prahas rahvusvahelise projekti „BBB – Bridges Between Borders” kohtumisel Tšehhi, Austria ja Itaalia õpilastega.

  meie kooli õpilased Erik Ulm, Sandra Uustalu, Karolin Tiik, Otto-Valmar Õunas õpetaja Pille Raudsepaga ajaloolisel Karli sillal

  meie kooli õpilased Erik Ulm, Sandra Uustalu, Karolin Tiik, Otto-Valmar Õunas õpetaja Pille Raudsepaga ajaloolisel Karli sillal

  Foto: Ene Jundas

  Päevad möödusid täis huvitavaid üritusi ja koostegutsemist projektipartneritega. Tšehhi Vabariigi Zakladni škola õpilased tutvustasid oma kodulinna ajalugu ja põnevamaid paiku, samuti oma maa kombeid ja traditsioone. Kuna on käes advendiaeg, siis osalesime erinevates jõulutöötubades ning heategevuslikul jõuluturul, mille tulud sel aastal annetati Praha loomaaiale.

  Õpilaste tegemiste vastu tundis huvi ka Tšehhimaa jõuluvana, keda kutsutakse Saint (Püha) Nicolaus. Kui ta oli ära kuulanud laste laulud ja luuletused, sai igaüks kätte oma kingipaki.

  Projekti järgmine õpilaskohtumine toimub 2017. aasta veebruaris Itaalias.


  Ene Jundas
  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” koordinaator Ridala Põhikoolis

  BBB projekt pidas videokonverentsi ja valmistub sõiduks Tšehhimaale

  Erasmus+ projekti tegemistest

  29. novembril toimus rahvusvahelise projekti „BBB - Bridges Between Borders” („Riikidevahelised sillad”) partnerite vaheline Skype konverents teemal „Talvised traditsioonid ja rahvakombed”. Oli väga huvitav kuulata Tšehhi, Itaalia ja Austria õpilaste esitlusi ning tutvustada talviseid tähtpäevi Eesti rahvakalendrist. Tublilt esinesid 6. klassi tüdrukud. Reli Rosenberg rääkis jõulukommetest, Maily Märss tutvustas jõulutoite, Stelli Hedith Siht aga meie jõulusümboleid. Cassandra Bulak rääkis vana aasta ärasaatmisest, Carmen Lindsalu küünlapäevast ja Karolin Tiik vastlakommetest. Esitlust aitasid huvitavamaks muuta 4. klassi õpilased, kellega koos lauldi tuntud jõululaulu „Tiliseb, tiliseb aisakell”.

  Prahasse sõitvad õpilased

  Prahasse sõitvad õpilased

  Foto: Ene Jundas

  3. detsembri varahommikul sõidavad 4. klassi õpilased Sandra Uustalu, Erik Ulm ja Otto-Valmar Õunas ning 6. klassist Karolin Tiik Tšehhi Vabariigi pealinna Prahasse koos õpetajate Pille Raudsepa ja Ene Jundasega, et osaleda projektikohtumisel partnerkoolide õpilastega. Tagasi jõutakse 9. detsembri hilisõhtul. Kaasa võetakse 4. klassi poolt tehtud suveniire ja kokatädi Ester Pihelga küpsetatud leiba müügiks sõpruskooli jõuluturul. Õpilased on esitamiseks selgeks õppinud lõbusa päkapikutantsu, traditsioonilise jõululaulu „Üle lume lagedale” ning meie kooli tutvustuse.

  Esimeseks advendiks sai sõpradele saadetud isetehtud jõulukaardid ja väikesed sussišokolaadid. Tore on teada saada, kas üllatuspakid on kohale jõudnud ning kuidas need projektipartneritele meeldisid.


  Ene Jundas
  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” koordinaator Ridala Põhikoolis

  BBB töögrupi 1. õppeveerandi kokkuvõte

  Tegevusterohke veerand

  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” („Riikidevahelised sillad”) õpilastele kujunes I veerand töörohkeks. Valmisid leheküljed ühiskalendrisse ja –kokaraamatusse. Kooli huvijuhi õpetaja Kaidi Sitsi abiga viidi läbi fotokonkurss „Sillad Eestimaal”.

  Mailii, Kai ja Sandra õppeköögis toimetamas

  Mailii, Kai ja Sandra õppeköögis toimetamas.

  Foto: Ene Jundas

  4. klassi tüdrukud Mailii Jõeleht, Kai Kurisman ja Sandra Uustalu võtsid tehtud töö kokku järgmiste sõnadega: „Käisime õppeköögis kord nädalas süüa tegemas. Valmistasime kamakreemi, mannavahtu ja pannkooke. Meil oli vaja teha retseptiraamatut, et tutvustada Eesti toite partnerkoolidele. Meid aitasid 6. klassi tüdrukud, kes käisid raamatukogus sobivaid toiduretsepte otsimas. Suureks abiks oli meile õpetaja Piret Silm, kelle juhendamisel valmistasid õpilased kodundustundides traditsioonilisi Eesti toite.”


  Ene Jundas
  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” koordinaator Ridala Põhikoolis

  Fotokonkurss "Sillad Eestimaal" tulemused

  Fotokonkurss „Sillad Eestimaal”

  Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” („Riikidevahelised sillad”) raames toimus meie koolis 20.09. - 03.10. fotokonkurss. Õpilastel tuli leida üles sillad oma kodukoha lähistelt või kaugemalt ning pildistada neid kaunis sügises.

  Laekus 64 fotot, mis avaldati Facebook`i Ridala Põhikooli lehel. Parimatest töödest tehti koolis fotonäitus ning need võetakse kaasa projektikohtumisele Prahas.

  7.kl õpilane Alexandre Valgemäe õnnitlust vastu võtmas.

  7. kl õpilane Alexandre Valgemäe õnnitlust vastu võtmas.

  Foto: Ene Jundas

  Parimate tööde autoreid premeeriti tänukirja ja markeriga:

  1. Mathias Targamaa 5. kl
  2. Eliise Sildaru 5. kl
  3. Hugo Õunaid 2. kl
  4. Mait Kalju 5. kl
  5. Kairo Karu 1. kl
  6. Eliise-Lisete Kreemann 2. kl
  7. Angelica Karu 2. kl
  8. Marleen Sahtel 2. kl
  9. Kleer Jaani 5. kl
  10. Mirtel Müürisepp 2. kl
  11. Alexandre Valgemäe 7. kl
  12. Johannes Lemvald 2. kl
  13. Tarvo Põldmaa 8. kl
  14. Kristjan Takko 7. kl
  15. Jan-Mihkel Kreemann 5. kl
  16. Targo Kokvel 8. kl

  Ene Jundas
  Rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Riikidevahelised sillad” („Bridges Between Borders”) koordinaator Ridala Põhikoolis

  BBB töörühm taasalustas 8. septembril

  Rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Riikidevahelised sillad” („Bridges Between Borders”) töörühm alustas taas

  8. septembril kogunes projekti töörühm 4. klassi, et üle vaadata selleaastased eesmärgid ja ülesanded.

  Septembris toimub fotovõistlus „Sillad Eestimaal”. Kutsume kõiki meie kooli õpilasi kaasa lööma! Pildi juurde tuleb kindlasti märkida, mis sillaga tegemist on. Parimad fotod saadame oma projektipartneritele tutvumiseks.

  6. klassi tüdrukud uurimas toiduretsepte

  6. klassi tüdrukud uurimas toiduretsepte

  Foto: Ene Jundas

  21. oktoobriks on vaja Austriasse saata kolme kuu rahvakalendripäevade kirjeldused. Neist valmib kalender. Meie peame tutvustama veebruari, juunit ja novembrit. Samaks tähtajaks on vaja Austriasse saata ka 12 retsepti Eesti rahvusroogade kohta.

  Alustada tuleb ka sõnaraamatu koostamist, mis sisaldaks enim levinud suhtlusfraase, kõnekäände ja vanasõnu. Peame oma sõnaraamatu osa kaasa võtma Itaaliasse, kus 20. - 26. veebruaril 2017 toimub projektikohtumine partnerkoolide õpilastega.

  Ette on nähtud ka kaks Skype konverentsi. Novembri konverentsil on vaja partneritele tutvustada meie talve- ning aprillis suvekombeid ja -tavasid.

  2016. aasta lõpus 3. - 9. detsembril toimub partnerkoolide õpilaste kohtumine Tšehhi Rahvavabariigi pealinnas Prahas.

  Seega on tulemas põnev ja teguderohke projektiaasta. Kes tunneb, et tahab kaasa lüüa, peab võtma ühendust õpetaja Ene Jundasega.


  Ene Jundas
  Rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Riikidevahelised sillad” („Bridges Between Borders”) koordinaator Ridala Põhikoolis
  « Vanemad postitused