Ridala Põhikooli 2. klassi õpilastel jätkus mereohutuskoolitus Puises

Taas said 2. klassi õpilased meretarkust juurde. 30. mail käisime Puises, kus meile juba tuttav vabatahtlik merepäästja Joel Tammet viis läbi põneva merepäästeõppuse. Abiks olid ka Kaire ja Riin Tammet. Õpetajatest olid kaasas Sirje Matsik ja Olga Loonde.

Alustuseks tuletasime meelde möödunul kevadel saadud teadmisi ja kogemusi. Lastel oli hästi meeles, et päästevest tuleb selga panna juba enne paati astumist; teati, millal kanda päästevesti ja millal sportvesti; et uppuja päästmiseks tuleb talle midagi kinnihaaramiseks ulatada; ja veel palju huvitavat ning olulist. Hämmastav, kui selgelt võib üks aastatagune õppepäev meie meeltes olla!

Uueks kogemuseks ja väljakutseks oli lastele nöörist ehk otstest sõlmede sidumine. Lõpuks said seasõrg ja soodisõlm kõigil selgeks. Teatevõistlus kinnistas teadmisi ja oskusi, kuidas õpitud sõlmi siduda ning päästevesti õigesti selga panna.
Enne paadiga merele minekut harjutasid lapsed “uppujatele”, kelleks olid päästekostüümides Joel ja Riin Tammet, viskeliiniga päästerõnga viskamist.
Päästevestidega paadisõit ja päästeõppus merel meeldis kõigile väga. Sõidu alguses selgitas Joel Tammet ohutusnõudeid, mida paadiga merel olles järgida, ning jagas ka teadmisi, kuidas merepäästmisel õigesti toimida.

Suur, suur aitäh põneva koolituse eest!
Teadmised ja oskused, mis võivad päästa elu, on väärt palju enam kui me aimata oskame.

Koolituse pilte saab vaadata siin:

Olga Loonde
Ridala Põhikooli õpetaja