• Ürituste kalender

  << juuni 2018 >>
  ETKNRLP
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
 • Tulemas

 • Uudiste arhiiv:

Ridala Põhikooli õpilased käisid Austrias

30. jaanuarist 5. veebruarini viibisid Ridala Põhikooli õpilased Stelli Hedith Siht ja Reli Rosenberg 5. klassist, Kai Kurisman ja Mailii Jõeleht 3. klassist õpetajate Tarmo Jõgise ja Ene Jundasega rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” („Riikidevahelised sillad”) raames partnerkoolide kogunemisel Haimingis.

Päevad möödusid täis põnevat ühistegutsemist. Austria õpilased tutvustasid oma maa ajalugu, kultuuri, toite, rahvakombeid ja tavasid. Saime osa maakonna keskuses Imstis toimunud kevadkarnevalist, jalutasime üles ja kihutasime kelkudega alla 180 m kõrgusest mäest (2150 m kõrguselt 1970 m kõrgusele, liu pikkusega 1,6 km – võrdluseks: Tallinna Teletorni näituste saal on maapinnast 170 m kõrgusel; Kuutsemäe pikim nõlv on alla 500 m ja kõrgusega 50 m), külastasime olümpialinna Innsbrucki ja erinevaid muuseume, õppisime selgeks ühe rahvatantsu, viltisime võtmehoidjat ja mängisime bowlingut.

Haimingis toimus projekti logokavandite võistlus. Kõik projektipartnerid olid kaasa võtnud oma parimad tööd. Võitis Austria logo. Meie Stelli Hedithi logo kogus vaid 3 punkti vähem!

Kõik partnerkoolid pidid valmistama seinalehed oma maa sügiskommetest ja –traditsioonidest ning neid ka tutvustama.

Kolmel päeval valmistasid lõunasöögi õpilased ise. Tähtsal kohal olid traditsioonilised toidud. Meie tegime koostööd tšehhidega: nemad valmistasid kartulisupi, meie olime Eestist kaasa võtnud kokatädi Ester Pihelga poolt küpsetatud leiba.

4. veebruaril toimus lõpupidu, kus kõrvuti Austria õpilastega, esinesid Itaalia, Tšehhi ja Eesti lapsed.

Mida arvavad projektikohtumisel käinud õpilased ise:

See reis oli väga lahe. Mulle meeldis reisi juures kõige rohkem see, et me käisime iga päev kuskil huvitavas kohas. Me käisime vaatamas Austria traditsioonilist kevadkarnevali talve ja kevade võitlusest. Maitsesime Austria, Tšehhi ja Itaalia toite.

Külastasime mitmeid muuseume ja olümpiastaadioni Innsbruckis, kus meie Ants Antson võitis 1964. a 1500 m kiiruisutamises olümpiakulla.

Ööbisime Religa ühe väga-väga toreda pere juures.

(Stelli Hedith)

Austrias oli väga tore. Haimingis ei olnud lund, sellepärast läksime mägedesse kelgutama. Kelgutamine oli väga lõbus, sest tee oli pikk ja kurviline. Väga tore oli kevadkarneval. Käisime jalutamas sillal, mis oli ehitatud Inn'i jõele. Selle jõe äärde on rajatud olümpialinn Innsbruck.

(Reli)

Reis oli väga tore. Sain esimest korda lennukiga lennata. Jõudsime õhtul hilja peredesse. Meid ootas väga tore pere.

Austrias on suurepärane maastik. Saime käia mägedes kelgutamas.

Mulle meeldis partnerkoolis see, et seal olid sõbralikud õpilased.

Käisime erinevates muuseumides, tutvusime Austria kommete ja tavadega, ajaloo ja kultuuriga. Kevadkarneval oli väga vahva!

(Mailii)

Sõitsime Austriasse, Tirooli, Haimingi kooli. Peale meie olid seal ka teised projektipartnerid – tšehhid ja itaallased.

Austrias olid väga ilusad mäed. Need olid hästi kõrged ja kaetud lumiste tippudega.

Elasime Mailiiga ühes väga toredas perekonnas.

(Kai)

Järgmine projektikohtumine toimub 23. - 29. maini Ridala Põhikoolis. Meil on vaja vastu võtta 16 partnerkoolide õpilast. Meie lapsed elasid Austrias perede juures.

Nüüd on meie kord samaga vastata. Neil, kellel on võimalik pakkuda vahetusõpilastele majutust, palun võtta ühendust õpetaja Enega.


Ene Jundas
Erasmus+ projekti „Bridges Between Borders” koordinaator Ridala Põhikoolis
Fotod: Tarmo Jõgis, Ene Jundas