<< jaan. 2023 >>

Kergejõustikupäev 7. juunil

7. juunil Haapsalu staadionil toimunud kergejõustikupäev põhikooli vanustele õpilastele pani punkti selle õppeaasta Läänemaa koolispordi võistlustele.

Meie kooli esindas 30-liikmeline võistkond. Võisteldi kolmes vanuseklassis.

Kõige põnevamad olid 4×100 teatejooksud, kus meie PD (Henno Niin, Karl-Gustav Karm, Hendrik Haitjema, Jass Rosenberg)  ja TC (Emily Jugapuu, Angelica Karu, Johanna Reppo, Janeli Eiluu) võistkonnad said nelja kooli hulgas esikoha. Teise koha medalitele jooksid TD (Mia Amanda Päevakene, Kertu Lemvald, Eliise Mari Toomemägi, Loore Erit) ja PC (Marten Jõeleht, Rasmus Ulm, Darion Pukk, Mattias Priinits). Nendes vanuseklassides võistles ka neli kooli. TB vanustes oli rajal ainult kaks kooli, kus meie tubli võistkond (Rihanna Kruusmann, Kai Kurisman, Klarissa Linnam ja Berit Jakobson) pidi leppima Kullamaa võiduga. Ka PB võistkond oli medalile lähedal, kuid üks pulgavahetus ebaõnnestus ja nii jäi auhinnaline koht saamata. Siin oli võistlemas viis kooli.

Individuaalaladelt noppisid medaleid erinevatelt aladelt 10 õpilast: Loore Erit (4), Eliise Mari Toomemägi (4), Kertu Lemvald (2), Janeli Eilpuu (3), Angelica Karu (1), Klarissa Linnam (4), Mia Eliisa Maripuu (2), Jass Rosenberg (4), Mattias Priinits (4) ja Darion Pukk (2).

Võistluspäeval kooli kergejõustiku rekordeid ei uuendatud, küll aga kooli kõigi aegade kergejõustiku edetabelisse (8 paremat) said kohad Janeli Eilpuu – 60 m jooksus ja Klarissa Linnam – kuulitõukes.

Suur kiitus kõigile osavõtjatele.

Õppeaasta jooksul on meie kool osa võtnud paljudest maakonna spordivõistlustest. On heameel, et meil on palju õpilasi, kes ühel või teisel spordialal on valmis oma kooli esindama. Selle eest suur tänu lapsevanematele, kes oma lapsi on sportima innustanud.

Pille Raudsepp