• Ürituste kalender

    << juuni 2033 >>
    ETKNRLP
    30 31 1 2 3 4 5
    6 7 8 9 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    20 21 22 23 24 25 26
    27 28 29 30 1 2 3
  • Tulemas | toimumas

  • Uudiste arhiiv:

Järjekordne Ridala ja Haapavesi õpilaste sõpruskohtumine

Ridala Põhikooli ja Soome Haapavesi koolide sõprus on kestnud aastakümneid. Meie õpilaste esimene sõit Haapavesi linna külla oma kirjasõpradele oli 1993nda aasta oktoobris. Tänaseks on Ridala kooli õpilased käinud Soomes viiel korral ning Haapavesi õpilased Ridalas samuti viiel korral.
Maikuu algul oli meil külas 38 Haapavesi 5.-6. klassi õpilast koos oma õpetajate ja emade-isadega. Kokku 57 sõpra Soomest. See sõprus on kestnud juba 35 aastat ja Haapavesi poolseteks eestvedajateks on olnud koolijuht Risto Klasila ning soome keele õpetaja Maija-Leena Kivioja.

Soome sõbrad jõudsid Ridala kooli 12. mai õhtul – kooli vana maja 1. korruse klassid ja raamatukogu täitusid sigina-saginaga. Sisse tassiti madratsid ja kõik leidsid endale ööbimiskohad. Hommikul vara oli äratus, et jõuda kella kaheksaks töötubadesse.

Soome õpilastel oli võimalus kaasa lüüa järgmistes töötubades:
– botaaniline joonistamine;
– robootika;
– tantsu-mängu töötuba.

Botaanilise joonistamise töötoa viis läbi õpetaja Annely Lember, robootika töötoa õpetaja Sirli Niilo koos Ridala kooli robootikaringi õpilastega, tantsutöötoas oli juhendajaks õpetaja Siret Ilisson. Ka emad-isad ning õpetajad lõid kõikides töötubades kaasa ning nende sõnul said uusi ja huvitavaid mõtteid ka Soomemaale viimiseks.

Sportmängud õues

Ridala ja Haapavesi õpilaste sõbrunemisele aitas kindlasti kaasa koolihoovis toimunud sportlik eesti ja soome keele ülesannetel põhinev võistlusmäng, mille meeskonnad koosnesid kahest Ridala ja kahest Haapavesi õpilasest.

Pärast lõunasööki käisid külalised Haapsalu Linnavalitsuses, kus Haapsalu linnapea hr Urmas Sukles ja aselinnapea hr Tõnu Parbus tutvustasid Haapsalu linna ning vastasid meie sõprade erinevatele küsimustele Haapsalu kohta.

Päev jätkus ekskursiooniga Haapsalu vanalinnas, promenaadil ja lossipargis. Muidugi käidi ka kaubamajas ning tagasiteel põigati sisse  Ridala kirikusse ning külalistel oli võimalik käia ka lossitornis.

Kevadpidu

Õhtusöögi ajaks jõuti ilusasti kooli tagasi ning seejärel valmistuti kevadpeoks, kus esinesid nii meie tantsijad, lauljad, puhkpillimängijad kui ka külalised Soomest. Õhtujuhtideks olid õpilasesinduse juht Miina Pilvistu 9. klassist ja asejuht Jasper Niilo 7. klassist.

Kolmapäeva hommikul, siis kui meie külalised ära sõitma hakkasid, selgus tõsiasi, et paari päevaga olid õpilased saanud headeks sõpradeks ning kuidagi ei tahetud lahku minna. Õhku jäi küsimus „Millal me Soome külla sõidame?“! Täna on Hyttikallio koolis välja pandud meie õpilaste kunstinäitus, mille me nendega Soome saatsime. See on juba teine Ridala Põ

Ridala Põhikooli kunstinäitus Soomes 2025

hikooli õpilaste kunstinäitus Haapavesis. Näitusega saavad tutvuda nii õpilased kui ka nende vanemad ja loomulikult õpetajad.

Koolidirektor Risto Klasila andis kevadpeol üle Haapavesi linna stipendiumi meie 66. lennu parimale lõpetajale / parimatele lõpetajatele.

Igal juhul oleme kindlad, et meie sõprussidemed jätkuvad!


Milve Viigand
direktor

Liikluskindlustuse Fondi (LKF) kiri lapsevanematele ja õpilastele

Elektriliste kergliikurite kasutamise seadusandlusest ja nõuetest (tõukerattad, pisimopeedid, üksrattad, elektrirulad, tasakaaluliikurid jt mootorsõidukid)

Lp direktor, õpetajad ja koolipere!

Kuna kevadel võtavad paljud õpilased taas kasutusele elektritõukerattad ja muud mootoriga sõiduvahendid, pöördume Teie poole palvega edastada oma kooli õpilastele ja lapsevanematele teave nendega seotud kohustustest ja kaasnevatest riskidest.

Liikluskindlustuse leping tuleb sõlmida elektritõukeratastele, mille valmistajakiirus ületab 25 km/h või kui valmistajakiirus ületab 14 km/h ja mass on suurem kui 25 kg. Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) andmetel on tänase seisuga kindlustatud ligi 1900 elektritõukeratast. Eelmise aasta detsembrist laienes liikluskindlustus igale üksnes elektri jõul liikuvale maismaasõidukile, mis vastab eelnimetatud tingimustele.

[ Loe edasi ]

Kutse vestlusringidesse „Enesehoid lapsevanemana”: eraldi lasteaialaste ja kooliealiste laste vanematele

Hea lapsevanem, kas tunned, et laste kõrvalt on enda vajaduste märkamine ja nende eest hoolitsemine jäänud tagaplaanile? Tunned, et oled läbipõlemas ja kõike on sinu jaoks justkui liiga palju? Sul on eriline laps, kes vajab ekstra tähelepanu ja energiat?

Tule vestlusringi „Enesehoid lapsevanemana”! Praktilisi nõuandeid annavad sulle koolipsühholoog Kirsi Rank ja pereterapeut Liisi Kukk.

Kirsil on lisaks „Imeliste aastate” grupijuhi kogemus ning Liisi on Gordoni perekooli suhtlustreener.

Vestlusringid toimuvad Haapsalus ja Paliveres. Lisainfo lisatud plakatil.

→ Registreeri end juba täna ←

lasteaialapse vanem
koolilapse vanem

Kevadpidu teisipäeval, 13. mail kell 18.30

Haapsalu Hariduse Tugiteenuste Keskuse spetsialistide vestlusring lasteaialaste vanematele esmaspäeval, 5. mail kell 16.30

Head lasteaialaste vanemad!

Olete kõik oodatud vestlusringi, mida veavad Haapsalu Hariduse Tugiteenuste Keskuse spetsialistid – logopeed Liisa Reimann ja psühholoog Maret Härm-Tilk.

Vestlusringi teemadeks on:

  • Lapse ja vanema baasvajadused ja selle mõju lapsele.
  • Lapse kõne ja sotsiaalse arengu olulised verstapostid.
  • Varajane märkamine ja tulemuslik suhtlemine võrgustikuga.
  • Mängu ja igapäevaste tegevuste olulisus. Praktilised näpunäited.

Vestlusringi aeg: esmaspäev, 5. mai kell 16.30-18.00 Ridala lasteaia saalis

Osalemine on TASUTA!

Lisainfo:

Vestlusringid toimuvad projekti „Õppimise ja õpetamise toetamine Läänemaa haridusasutustes” toel.

Lihavõttemunade näitus 21.-23. aprill

Erivajadusega laste lähedasi kutsutakse kohtuma Läänemaa Haigla vaimse tervise õega kolmapäeval, 2. aprillil

Kooliga tutvumise päev sügisel kooliteed alustavatele lastele ja nende vanematele

Head 1. septembril 2025 kooliteed alustavate laste vanemad!

Laupäeval, 15. märtsil 2025. a kell 10.00 ootame kooli kõiki 1. septembril 2025. a kooliteed alustavaid lapsi ja nende vanemaid.

  • 10.00 Saame tuttavaks
  • 10.05 Õpilased lähevad koos klassijuhatajaga klassi – tegevused klassis
  • 10.10 „Lapsevanema roll oma lapse toetamisel koolitee alguses” Kristin Binsol, m.a. eripedagoogika eriala 10.50 Teie küsimused esinejale
  • 11.10 Õppekorraldus 1. klassis
  • Vastame lapsevanemate küsimustele
  • Kohvi- ja morsilaud osalejatele

Kokkusaamise paremaks organiseerimiseks palume teatada oma osavõtust hiljemalt 11.03.2025. a GSM või aadressil

Ootame Ridala kooliga tutvuma ka neid lapsi ja lapsevanemaid, kes veel ei ole otsustanud oma lapse kooli valikut!


Milve Viigand
direktor

Haapsalu linna koolid võtavad vastu lapsevanemate taotlusi lapse 1. klassi astumiseks

Alates 1. märtsist kuni 31. märtsini võtavad Haapsalu linna koolid vastu taotlusi 1. klassi astumiseks Arno keskkonnas (piksel.ee/arno/haapsalu) või paberkandjal.

Sellest aastast on vanemale koolikoha taotlemine tehtud lihtsamaks – vastuvõtutaotlus tuleb esitada läbi Arno süsteemi otse koolile. Palun tutvuge vastava korraga SIIN.

[ Loe edasi… ]

Tervisekassa ja Terviseamet paluvad lapsevanemate tähelepanu seoses imikutele üliohtliku läkakoha leviku kiire tõusuga

Info läkaköha kohta

Viimastel nädalatel on läkaköhasse haigestumine kasvanud. Tervisekassa edastab Teie kooli/lasteaia lastevanematele olulise info, mida lapse tervise osas tähele panna.

Ennetamine

Kõige tõhusam võimalus oma lapsi läkaköha eest kaitsta on nende õigeaegne vaktsineerimine.

Läkaköha on eriti ohtlik alla 1-aastastele lastele – imikuid tuleb vaktsineerida täpselt vastavalt immuniseerimiskavale ehk 3-kuuselt, 4,5-kuuselt ja 6-kuuselt.

Samuti on oluline laste õigeaegne revaktsineerimine – seda tuleb teha 1,5-2-aastaselt, 6-7-aastaselt ja 15-16-aastaselt.

Laps vaktsineeritakse tema perearstikeskuses ning 15-16-aastaste noorte revaktsineerimine toimub kooliõe poolt koolis. Kui juhtub, et mingid vaktsineerimised on lapsel jäänud tegemata, saab need järgi teha. Selleks tuleb võtta ühendust oma perearstikeskusega või kooliõega. Oma lapse vaktsineerimise seisu saab iga lapsevanem kontrollida Terviseportaalist www.terviseportaal.ee. Juhul, kui lapse vaktsineerimised ei ole Terviseportaalis nähtavad, tuleb andmete tagantjärgi sisestamiseks pöörduda vaktsineerimist läbi viinud tervishoiuteenuse osutaja poole. Sel juhul on lapse terviseajalugu ühest kohast mugavalt kättesaadav.

Läkaköha vaktsineerimise efektiivsus 1-3-aastastel jääb 80-84 protsendi juurde ning 7. eluaastaks on efektiivsus langenud 62 protsendini.

Seetõttu on oluline nii õigeaegne väikelaste vaktsineerimine, kellele on läkaköha eriti ohtlik, kui ka koolilaste revaktsineerimine 6-7-aastaselt ja 15-16-aastaselt, kes on aktiivsed bakteri levitajad ja võivad haigestuda raskelt.

Eesti riiklikus immuniseerimiskavas märgitud vanusegruppidele mõeldud vaktsiini jagub piisavalt.

Tervisekassa ja Terviseamet panevad lapsevanematele südamele, et vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Nakkushaigused ei ole maailmast kadunud, kuid mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Haigusnähud, tunnused, tüsistused, ravi

Haigusnähud

Esimesed haigusnähud on sarnased külmetushaigusele – nohu, aevastamine, väike palavik, kurguvalu ja kerge köha. Köha muutub järk-järgult tugevamaks, ühe-kahe nädala pärast kujuneb välja aeglaselt intensiivistuv, läkaköhale iseloomulik hootine köha. Läkaköha vastu vaktsineeritud lastel ja täiskasvanutel on haiguse kulg kergem ja sageli ebatüüpiline.

Peamised tunnused

  • Püsivad köhahood (eriti öösiti), mis võivad kesta mitu nädalat;
  • “Haukuva“ heliga köha ning köhahoogude järel vilinaga sissehingamine;
  • Oksendamine pärast köhahoogu (sagedamini väikelastel);
  • Hingamise peatumine (apnoe) imikutel.

Tüsistustena võib tekkida sagedamini kopsupõletik, aju hapnikupuudus ning keskkõrvapõletik.

Terviseamet soovitab kindlasti vaktsineerida ka lapseootel naisi alates 27. rasedusnädalast ja inimesi, kelle peres on alla 3-kuuseid imikuid.

Läkaköha sümptomite korral tuleb ravi saamiseks pöörduda koheselt arsti poole. Inimene muutub nakkusohutuks 2-5 päeva pärast peale antibiootikumravi alustamist, st et ta ei nakata kaua teisi inimesi. Ilma ravita võib haige inimene olla nakkusohtlik kuni 3 nädalat.

Immuniseerimata lähikontaktsetele (esmalt pereliikmetele) tuleb määrata antibiootikumravi.

Rohkemat infot leiab:
Tervisekassa
Terviseamet

Tervisekassa ja Terviseameti teavitusleht (PDF)

Loe lisaks Terviseameti kodulehelt: Hoiatus: Läkaköhasse haigestumine on kasvanud, imikud haigestuvad üliraskelt!

ja vaata lapse vaktsineerimiskalendrit
« Vanemad postitused