• Ürituste kalender

COVID-19 info

LASTEAED

COVID-19  LEVIKUGA TOIMETULEMISE JUHISED JA ENNETUSMEETMED RIDALA LASTEAIAS

• Koroonaviiruse leviku piiramiseks ootame kõigilt vastutustundlikku, üksteisest hoolivat käitumist ja tegutsemist.
  • Oluline on olla tähelepanelik, jälgida distantsi ja hügieenireegleid, haigustunnuste ilmnemisel jääda koju ja võtta ühendust oma perearstiga.

Kui peres on COVID-19 kahtluse või diagnoosiga inimene, teavitada sellest lasteaeda.

Alates 17. maist jätkub lasteaias tavapärane töö.

Lasteaiaelu ohutuks toimimiseks järgime Haridus- ja Teadusministeeriumi soovitusi:

• lastega viibitakse võimalikult palju õues, sest õuesõpe tugevdab tervist ja soodustab laste heaolu;
  • haigusnähtudega last/töötajat ei lubata lasteaeda;
  • keelatud on võõraste sisenemine lasteaia hoonesse;
  • laste üleandmine toimub väljaspool hoonet;
  • lõpupidu toimub piiratud tingimustel väiksema osalejate arvuga ja vabas õhus;
  • tagatud on ruumide tuulutamine;
  • lasteaiaõpetajatel ja töötajatel on soovitatav kanda maske / visiire;
  • regulaarselt pestakse käsi;
  • vajaduspõhiselt kasutatakse kiirteste, kui kellelgi personalist ilmnevad lasteaias viibides sümptomid, mis võivad viidata koroonaviirusele;
  • 2021. a maikuus on lapsed vabastatud lasteaia osalustasu ja toidukulu maksmisest puudutud päevadel.

KOOL

Alates 17. maist on lubatud kontaktõppele kõik üldhariduskoolide õpilased, kes on seni olnud distantsõppel.

JÄRGIME ÜLDISI OHUTUSMEETMEID!

Siseruumis ehk koolis kehtivad senised piirangud kuni 30. maini:

• haigena püsime kodus, kooli tulevad ainult terved õpilased;
  • alates 12. eluaastast kanname maski (VV korraldus nr 282, muudetud 13.05.2021, punkt 8²);
  • kooli sisenedes desinfitseerime käed;
  • peseme korralikult käsi;
  • vähendame kontakte (eriti vahetundides).

Nakkusohu vähendamise põhimõtted koolis

• Haigustunnustega (halb enesetunne, nohu, köha, palavik jne) laps ja täiskasvanu jääb koju.
  • Haigustunnustega õpilane saadetakse koju. Koolil on õigus kõiki kontaktivaba termomeetriga kraadida.
  • Eneseisolatsiooni kohustusest palume teavitada klassijuhatajat.
  • Koolist eemal olev õpilane jälgib e-Koolist õppetundide kirjeldusi ning õpib kodus iseseisvalt.
  • Järgime hügieeninõudeid ja hoiame puhtust (peseme käsi, aevastades kasutame pabertaskurätte jne).
  • Vahetundides, liikumistundides ja muudel õppetegevustel oleme võimalikult palju õues. Palume riietuda vastavalt.
  • Siseruumides väldime üksteisega lähikontaktis olemist.
  • Lapsevanemad ja külalised on lubatud koolimajja ainult eelneval kokkuleppel kooli töötajaga.
  • Palume (sh ka koolivaheaegadele) välisreise mitte planeerida. Vältimatute reiside korral tuleb jälgida Eesti Vabariigis kehtivaid nõudeid. Reisist palume teavitada klassijuhatajat.
  • Viirusohu kasvamisel lähtume Terviseameti juhenditest, infot jagame eKoolis ja kooli kodulehel. Palume vanematel eKoolis kontrollida oma kontaktandmed.

• Ridala Põhikooli lasteaed Mäemõisa tee 1
    Panga küla, Haapsalu linn