• Ürituste kalender

COVID-19 info

LASTEAED

COVID-19  LEVIKUGA TOIMETULEMISE JUHISED JA ENNETUSMEETMED RIDALA LASTEAIAS

• Koroonaviiruse leviku piiramiseks ootame kõigilt vastutustundlikku, üksteisest hoolivat käitumist ja tegutsemist.
  • Oluline on olla tähelepanelik, jälgida distantsi ja hügieenireegleid, haigustunnuste ilmnemisel jääda koju ja võtta ühendust oma perearstiga.

Kui peres on COVID-19 kahtluse või diagnoosiga inimene, teavitada sellest lasteaeda.

Ennetusmeetmed alates 11. märtsist 2021:

• Lapsevanematel palume lapsi vältimatu vajaduseta lasteaeda mitte tuua. Viiruse laialdase leviku tõttu palume vähendada oma igapäevaseid kontakte nii palju kui võimalik. See tähendab, et kui vähegi võimalik, tuleks koju jätta ka lasteaialapsed.
  • Lastele, kelle vanemal või hooldajal pole võimalik jääda kaugtööle või luua muul moel võimalusi lapse koju jätmiseks, võimaldame jätkuvalt lasteaias käimise.

TÖÖKORRALDUS

• Lasteaias käivad vaid terved lapsed ja personal, haigusnähtudega jäädakse koju. Õpetajatel on õigus saata haigustunnustega laps koju.
  • Lapse toob lasteaeda terve lapsevanem.
    • Pihlamarjade rühmas võib lapsevanem maskis lasteaeda sisse tulla.
    • Tammetõrude ja Vahtraninade rühma lapsevanemad annavad lapse uksel õpetajale üle.
  • Lasteaias on sissepääsude juures käte hügieeniks desin­fitseerimis­vahendid. Lapsevanemad desinfitseerivad käsi lasteaeda sisenemisel (Pihlamarjade rühm), lapsed pesevad käsi sooja vee ja seebiga rühmas. Ruumides toimub lisaks igapäevasele märgkoristusele puute­pindade desinfitseerimine.
  • Lasteaia personal on varustatud isikukaitsevahenditega (kaitsemaskid, visiirid). Töötajad kannavad maski või visiiri.
  • Lastele õpetatakse õiget kätepesutehnikat ja hingamisteede hügieeni (aevastamisel või köhimisel suu katmine küünarvarrega, ühekordse salvrätikuga, käte puhastamine).
  • Lastega viibitakse võimalikult palju värskes õhus, võimalusel korraldatakse õppetegevused õuealal.
  • Siseruumides toimuvad tegevused rühmade kaupa.
  • Ühisüritused on kavandatud õuealale.

Lapse või pereliikme haigestumisest COVID-19 viirusesse palume lasteaeda teavitada helistades (direktor) / (lasteaed).

KOOL

Töökorraldus koolis alates 11. märtsist 2021. a vähemalt 11. aprillini 2021. a

Alates 11. märtsist lähevad distantsõppele ka 1.-4. klassi õpilased.

5.-9. klassi õpilased jätkavad distantsõpet.

Koolis tohivad viibida õpilased, kes vajavad hariduslikke tugiteenuseid, konsultatsioone õpitulemuste saavutamiseks või osalevad praktilises õppes (loovtöö).

5.-9. klassi õpilastele, kes on oodatud kooli, edastame info e-kooli kaudu!

Nakkusohu vähendamise põhimõtted koolis

• Haigustunnustega (halb enesetunne, nohu, köha, palavik jne) laps ja täiskasvanu jääb koju.
  • Haigustunnustega õpilane saadetakse koju. Koolil on õigus kõiki kontaktivaba termomeetriga kraadida.
  • Eneseisolatsiooni kohustusest palume teavitada klassijuhatajat.
  • Koolist eemal olev õpilane jälgib e-Koolist õppetundide kirjeldusi ning õpib kodus iseseisvalt.
  • Järgime hügieeninõudeid ja hoiame puhtust (peseme käsi, aevastades kasutame pabertaskurätte jne).
  • Vahetundides, liikumistundides ja muudel õppetegevustel oleme võimalikult palju õues. Palume riietuda vastavalt.
  • Siseruumides väldime üksteisega lähikontaktis olemist.
  • Lapsevanemad ja külalised on lubatud koolimajja ainult eelneval kokkuleppel kooli töötajaga.
  • Palume (sh ka koolivaheaegadele) välisreise mitte planeerida. Vältimatute reiside korral tuleb jälgida Eesti Vabariigis kehtivaid nõudeid. Reisist palume teavitada klassijuhatajat.
  • Viirusohu kasvamisel lähtume Terviseameti juhenditest, infot jagame eKoolis ja kooli kodulehel. Palume vanematel eKoolis kontrollida oma kontaktandmed.