<< mai 2021 >>

Juhis Ridala Põhikooli astuva lapse vanemale ARNO süsteemis taotluse esitamiseks

Alates 14. juunist 2021

Teisest koolist Ridala Põhikooli astuda soovivate õpilaste vanematel (sh Haapsalu algkoole lõpetavate õpilaste vanematel) tuleb kooli vahetusel esitada Haapsalu linna põhikooli vastuvõtu taotlus (s.o taotlusvormi nimi) haridusteenuste halduse süsteemis ARNO.

Taotluse saab lapsevanem esitada siis, kui eelmine kool on õpilase koolist lahkunuks märkinud.

Lapsevanema sammud Haapsalu linna põhikooli vastuvõtu taotluse esitamisel ARNO-s:

1. Logige ARNO-sse sisse. ARNO-sse saab logida vaid ID-kaardi või Mobiil-ID või Smart-ID-ga turvaliselt autentides. Kui Te logite ARNO-sse esimest korda, siis küsitakse Teie käest ka Teie e-posti aadressi ning telefoninumbrit. Kontaktandmete esitamine on äärmiselt oluline!
  2. Sisse logituna näete avalehel endaga seotud lapsi. (vanemate ja laste andmed võetakse Rahvastikuregistrist)
  3. Esmalt valige lehe vasakust ülanurgast kindlasti õige õppeaasta, s.o õppeaasta, millal Teie laps uues koolis õppetööd alustab (Näiteks 2024. aasta kevadel/suvel avaldust koostades on selleks 2024/2025. õppeaasta)
  4. Lapse nime all on nupp „Haapsalu linna põhikooli vastuvõtu taotlus”. Nupul klõpsates avaneb taotluse vorm.
  5. Täitke taotluses nõutud andmeväljad ning laadige nõutavad dokumendid (Ridala Põhikool soovib taotlusele lisaks arvutis täidetavat avaldust koolile vajalike lisaandmetega transpordi jm kohta). Esitage taotlus.
  6. Kool vaatab Teie taotluse läbi ja teade selle kinnitamise või tagasilükkamise kohta saadetakse ARNO poolt Teie e-posti aadressile, mille varem sinna kontaktaadressina sisestasite.

Vastuvõtt Haapsalu linna huvikoolidesse alates 2021/2022. õppeaastast.

Haapsalu linna munitsipaalhuvikooli (Muusikakool, Kunstikool, Noorte Huvikeskus, Spordikool) vastuvõtuks peab lapsevanem samuti esitama taotluse Haapsalu linna haridusteenuste haldamise süsteemis ARNO.

Täpsem info sisseastumise kohta huvikoolide kodulehtedelt:

ARNO kasutusjuhendid leiate ARNO lehel nupult „Abi” (nii sisse loginuna kui logimata)