• Ürituste kalender

ETKNRLP
  • Tulemas | toimumas

• Uudiste arhiiv:

Rahvusvaheline Erasmus+ projekt „Fit for School – Fit for Life”

EU flag-Erasmus+_vect_POS 'Fit for School – Fit for Life' Logo

Projekti rahastab Euroopa Liit

Projekt kestab 24 kuud ja elluviimine toimub perioodil 01.10.2018 kuni 30.09.2020. Sellesse aega mahub projekti­ülesannete täitmine koolis, projekti­partnerite külastamine Austrias, Itaalias ja Hispaanias.

07.-12. oktoobril 2018. aastal toimub meie koolis projekti koordinaator­õpetajate kokkusaamine, et üheskoos vaadata üle projekti eesmärgid ja ülesanded, projektiüritused.

2019. aasta 22.-28. septembril tuleb meil vastu võtta partnerkoolide õpilaste töörühmad ja õpetajad, sest projekti 3. lühiajaline õpilasvahetus leiab aset meie koolis.

Projektis osalebki 4 riiki:

Projekt eesmärgid on:

1. propageerida õpilaste seas tervislikke eluviise;
  2. võimaldada õpilastel kogeda Euroopa Liitu kuulumise tunnet ning saada teadmisi erinevatest kultuuridest;
  3. teavitada õpilasi võõrkeelte õppimise vajalikkusest, anda neile võimalusi täiendavaks võõrkeeleõppeks ja –praktikaks;
  4. vahetada õpetajaid lühikesteks tööperioodideks (1 nädal), et õpetajad saaksid omavahel jagada oma tööalaseid kogemusi erivajadustega õpilastega. (2019. a oktoobris sõidab üks meie kooli õpetaja töö­kohtu­misele Itaaliasse).

Projektis osalema on oodatud õpilased 1. - 9. klassist, et üheskoos:

1. arutada läbi projektiülesanded ja –tegevused;
  2. mõelda välja projektile logo ja osaleda partnerkoolidevahelisel logovõistlusel;
  3. tutvustada meie regiooni üht polulaarsemat spordiala, eesti lastel esinevaid rühivigu ja nende ennetamist läbi rühiharjutuste, jagada oma mõtteid tervislikust toitumiest, kiusamisest ja koolivägivallast video­konverentsidel;
  4. viia läbi spordi- ja terviseüritusi oma koolis ja piirkonnas;
  5. koostada ja välja anda üheskoos partnerkoolide õpilastega kalender liikumisharjutuste kohta klassiruumis;
  6. õppida keeli – inglise, saksa, itaalia, hispaania keelt;
  7. külastada partnerkoole lühiajalistel õpilaskohtumistel ning osaleda projektipartnerite korraldatud spordi- ja terviseüritustel: NMS Haiming (Austria), Instituto Comprensivo Folgaria-Lavarone-Luserna (Itaalia), Instituto Secular „Hijas de la Natividad de Maria” – Cpr Nuestra Sra del Carmen (Hispaania).

Seega ootavad meid ees toredad ja sisukad tööaastad koos projektiga Fit for School – Fit for Life.

Ene Jundas
Erasmus+ projekti „Fit for School – Fit for Life” koordinaator Ridala Põhikoolis