“Õunake” käis Itaalias

Ridala Põhikooli “Õunake” väisas Itaaliat

Sandra, Helen, Riin ja õpetaja Ene Itaalia parlamendihoone katusel linnaga tutvumas

4.-8. märtsil külastasid 6. klassi õpilased Sandra Kasepõld ja Riin Rosenberg ning 8. klassist Helen Erik koos kooli direktori Milve Viigandi, õpetajate Ene Jundase ja Rein Peegiga Itaalia pealinna Roomat ja seal asuvat kooli nimega Liceo Scientifico Morgagni.

Päevad olid sisutihedad ja meeldejäävad:

1. selgus projekti logo võitja, kelleks osutus Küprose meeskond. Nende kavand sai internetihääletusel kogutud 687 punktist 134;
  2. tiitliga “Kõige muinasjutulisem õunajutt” pärjati meie meeskonna töö. Oli uhke tunne istuda saalis ja näha Helenit, Sandrat ja Riinu auhinnatorti vastu võtmas;
  3. tore oli kuulata õpilaste esitlusi õuna kujutamise kohta erinevate riikide kunstis;
  4. vahva oli tervituspidu pitsarestoranis Popi, samuti lahkumisõhtu Morgagni koolis. Lahkumisõhtu piduroad olid valmistanud Itaalia õpilased oma vanematega;
  5. fantastilised muljed saime jalutuskäikudel Rooma vaatamisväärsustega tutvumisel. Giidideks olid sõpruskooli õpilased, kelle juhtimisel nägime nii iidset kui ka kaasaegset Roomat.

“Õunakese” töörühm tänab südamest perekondi Kasepõld ja Rosenberg, kes toetasid töörühma sõitu Tallinna lennujaama ja tagasijõudmist kodudesse. Suur-suur aitäh!

Aitäh ka kõigile tublidele õpilastele, kes te aitasite sobivat õunalugu leida ja inglise keelde tõlkida!

Projekti “Kõik õuntest” järgmine reis toimub juba kuue nädala pärast. 15.-19. aprillil sõidavad Inglismaale Birminghami partnerkoolidega kohtuma 6. klassi õpilane Carolina Kuris, 8. klassist Helena Vikat ja Martin Karu ning õpetaja Raidi Sannik.

Seniks seisavad “Õunakese” töörühmal ees järgmised ülesanded:

1. töö jätkamine partnerkoolide õunajuttude, -legendide ja -müütidega. Need on vaja illustreerida, lavastada, teha neist koomikseid,
  2. uurida õunaga seotud kosmeetikatoodangut ja koostada saadud andmetest esitlus. Näiteks “Kas Eestis toodetakse õunakreeme, -šampoone, -seepe?”
  3. valmistuda Skype konverentsiks “Apple in Economy”,
  4. lasta teha projektilogoga T-särgid,
  5. õppida Inglismaa külastuseks selgeks projektilaul “Pick the Apple”.

Rahvusvahelise Comenius projekti “Kõik õuntest” koordinaator