„Õunake” käis Suurbritannias

Ridala Põhikooli „Õunake” väisas Inglismaad

Õunake Heathrow's

„Õunakese” töörühm Londonis Heathrow lennujaamas

19. aprilli hilisõhtul jõudsid õpetajad Ene Jundas ja Raidi Sannik koos õpilaste Carolina Kuris (6. kl), Helena Vikat ja Martin Karuga (8. kl) tagasi Eestimaale rahvusvahelise Comeniuse projekti „Kõik õuntest” partnerkoolidega kohtumiselt.

Suurim üllatus oli, kui sõpruskooli direktor härra Gary Crowther meid eesti keeles tervitas. Selgus, et ta oli aastaid tagasi olnud tööl Moskvas ning seetõttu sageli külastanud Eestit.

Päevad Shire Oak Academy’s olid meeldejäävad ja täis põnevat tegutsemist. Raske on unustada südamlikku tervituskontserti ning lahkumisdiskot friikartulite ja kala ja õunakookidega. Samuti päeva Liverpoolis, kus käisime Beatelsite muuseumis ja 4D kinos, või päeva Black Country vabaõhumuuseumis, kus tutvusime Inglismaa ajalooga ajavahemikus 1850 – 1950. Erilist põnevust pakkus õppetund viktoriaanlikus külakoolis ja paadisõit vanasse paekivikaevandusse.

Imeline oli kevadele ärganud Inglismaa loodus: erkroheline muru, tipitud täis kuldkollaseid nartsisse ja erksavärvilisi priimulaid ning siin-seal õiteehtes kirsipuud.

Esmakordselt olid meie õpilased majutatud peredesse. Nad olid väga tublid ja said hästi hakkama.

„Õunakese” töörühm tänab südamest Carolina ema Marge Kurist, kes sõidutas meid 15. aprilli varahommikul Tallinna lennujaama. Suur-suur aitäh!

Kohtumiselt tõime kaasa ka uued tööülesanded: tegutsemist jätkub õppeaasta lõpuni.

Rahvusvahelise Comenius projekti „Kõik õuntest” koordinaator