„Õunake” käis Saksamaal

Õpilased Rheinzabern'i koolis olümpiamängude avamisel

Õpilased Rheinzabern’i koolis olümpiamängude avamisel

28. septembri varahommikul jõudsid Ridala Põhikooli õpilased Janella Paulus (9. kl), Merilii Jõeleht ja Kirke Säär (7. kl) ning Jarmo Lempe (5. kl) koos õpetaja Ene Jundase ja kokatädi Ester Pihelgasega tagasi Eestimaale rahvusvahelise Comeniuse projekti „Kõik õuntest” partnerkoolidega kohtumiselt.

Sel korral külastati Saksamaal asuvat Rheinzabern’i kooli, et üheskoos Inglise, Hispaania, Prantsuse, Saksa, Bulgaaria, Itaalia, Austria ja Küprose õpilastega pidada maha ühed vahvad õunaolümpiamängud, võtta osa projektilaulu „Pick the Apple” („Võta üks õun”) lindistamisest nii eesti kui inglise keeles, lüüa kaasa õunateemalistes töötubades ning külastada lõbustusparki „Tripsdrill”.

Karlsruhe raudteejaamas kojusõitu alustamas

Kuna Janella, Kirke, Merilii ja Jarmo olid majutatud peredesse, siis avanes neil tore võimalus osaleda oma Saksa sõprade õppetundides ja teha kaasa terve koolipäev, õhtut aga veeta jalgpallitreeningul, bowlingus või linnaekskursioonil Karlsruhes muuseume külastades, pannes suhtlemisel tõeliselt proovile oma inglise keele kõnelemisoskus.

Õpetajad-koordinaatorid pidasid maha mitu töökoosolekut, et arutada läbi projekti ülesanded käesolevaks õppeaastaks. Arutlusel oli ka projekti lõpparuande kirjutamine Eestis, Ridala Põhikoolis 5. – 9. mail 2014.

Rahvusvahelise Comenius projekti „Kõik Õuntest” koordinaator Ridala Põhikoolis