• Ürituste kalender

  << mai 2021 >>
  ETKNRLP
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
 • Tulemas | toimumas

 • Uudiste arhiiv:

Lasteaialapsed käisid loodusõppereisil

Lasteaialapsed käisid loodusõppereisil RMK Nõva külastuskeskuses ning Peraküla metsas ja rannas

4. mail sõitsid lasteaia keskmise ja vanema rühma lapsed loodusõppereisile Perakülla. Külastati RMK Nõva külastuskeskust ja matkati Peraküla metsas ning rannas.

RMK Nõva külastuskeskusesse pääsemiseks tuli kõigil rähnikujulise koputiga kaks korda koputada, alles siis lubas rähn majja siseneda. Külastuskeskuses tutvustati meile looduskaamerate tööd. Sai piiluda kotka ja toonekure pessa, uudistada hülgete elupaika ning metsloomade elu.

Looduskeskuse väljapanekud pakkusid lastele väga suurt huvi. Kõige põnevamaks pidasid lapsed seda, et sai loomanahkasid paitada, vaadata tõtt loomatopistega ja uurida usse, roomajaid, mardikaid. Palju uusi teadmisi sai puude ja liivade kohta. Külastuskeskuses oli mitmeid õppemänge, mida Ridala lapsed ka hoolega mängisid.

Looduskeskuse väljapanekud uuritud, asusime matkarajale, et järgi uurida metsarahva kevadised toimetused. Saime teada, kuidas on metsarahvas talve üle elanud, millised on kevade märgid metsas. Matkajuhid rääkisid nii põnevalt metsast – puude elujõust, võlumetsa heast energiast. Mõtlemisainet pakkus, kumb saab ilma teiseta paremini hakkama, kas loodus inimeseta või inimene looduseta. Jõudsime järeldusele, et inimene ilma looduseta hakkama ei saa. Saime näha päkapikkude batuuti, milleks osutus kõigi rõõmsaks üllatuseks sammal. Lahendasime mõistatusi ja kuulasime lugusid metsarahva elust, nuusutasime taimi. Nägime, kus kunagi oli meri, mis nüüdseks ajaks palju taganenud. Suur oli laste rõõm, kui olime jõudnud Peraküla randa. Ilus liivarand, tuul, kohisev ja lainetav meri, kauge silmapiir.

Enne koduteele asumist pidasime õues lõunapausi, millega kaasnesid õpetused, kuidas loodust puhtana hoida.

Loodusõppepäevalt saime palju teadmisi ja tohutult kevadist energiat.

Õppereisi toetas Keskoonnainvesteeringute Keskus.


Kersti Arov
õppealajuhataja