Neljandad kooliolümpiamängud

Kevadel õp. P. Silma poolt korraldatud joonistuskonkursil selgus olümpiamängude maskott „Luulu“. Joonistuse autor Helin-Mari Maripuu (VIII klass), Nime autor Laura Allmets (III klass).

Kunstikooli õpilased on joonistanud A. Lemberi juhendamisel toredaid pilte olümpiamängudest.

H. Tamm on Ridala raamatukogus välja pannud olümpiaraamatud.

Korratakse kooli olümpiamarsi laulu, mis valmis 1. olümpiamängudeks 2009.a. Laulu sõnade autoriks Õp. T. Kesa ja viisi tegi õp. A. Pääsuke.

Kõik klassid valmistavad hoolega oma riike esindama. Valmistatakse riigilippe ja oma riiki tutvustavaid plakateid. Loosimise tulemusena esindavad klassid järgmisi riike:

I – Kreeka, II – Senegal, III – Iirimaa, IV- Colombia, V – Läti, VI – Šeisellid, VII – Island, VIII – Maldiivid, IX – Bahama. Need riigid ei ole varem meie kooli olümpiamängudest osa võtnud.

Ootame ka kohtumist Katrina Lehise ja tema treener Nikolai Novosjoloviga.

Kooliolümpia avamine on 16. september. 8:40 algab suur rongkäik spordihoonesse, kus esinevad L. Puhmi võimlejad. Võimlemine on päris olümpiamängudel olnud üks pikema traditsiooniga ala.

Avamine algab 10.00 kooli esisel väljakul. Süüdatakse olümpiatuli ja heisatakse olümpialipp. Esinevad kooli laululapsed ja  deklamaatorid.

Esimesel päeval on jõukatsumine kergejõustikus ja mõnedes teistes lõbusates liikumistes. Külas on „playcenter“ sumomaadlejad. Teisel päeval on sportmängud, kus igas kooliastmes segavõistkonnad  kohtuvad omavahel.

Kooliolümpiamänge toetab Eesti Olümpiaakadeemia ja Haapsalu linnavalitsus mittetulundustegevuse eelarvest.

Mänge aitavad korraldada õpetajad, kooli töötajad, vilistlased, lapsevanemad ja Panga Noortekeskuse spetsialistid.

Edu ja rõõmu olümpiamängudest!

Projektijuht kooli kehalise kasvatuse õpetaja P. Raudsepp