<< märts 2023 >>

Rahvusvaheline Erasmus+ projekt „Fit for School – Fit for Life”

EU flag-Erasmus+_vect_POS 'Fit for School – Fit for Life' Logo

Toimumisaeg: 2018 – 2021 (lõppenud)

Projekti rahastas Euroopa Liit

Projekti planeeritud kestus oli 24 kuud ja elluviimine pidi toimuma perioodil 01.10.2018 kuni 30.09.2020. COVID-19 pandeemia tõttu lükkusid osa 2020. aastasse planeeritud projektitegevustest edasi ja projekt lõppes alles 2021. aasta esimesel poolel.

Sellesse aega mahtusid projekti­ülesannete täitmine koolis, projekti­partnerite külastamine Austrias, Itaalias ja Hispaanias ja nende vastuvõtmine meie koolis.

07.-12. oktoobril 2018. aastal toimus meie koolis projekti koordinaator­õpetajate kokkusaamine, et üheskoos vaadata üle projekti eesmärgid ja ülesanded, projektiüritused.

2019. aasta 22.-28. septembril võtsime vastu partnerkoolide õpilaste töörühmad ja õpetajad, sest projekti 3. lühiajaline õpilasvahetus toimus meie koolis.

Projektis osales 4 riiki:

Projekt eesmärgid:

1. propageerida õpilaste seas tervislikke eluviise;
  2. võimaldada õpilastel kogeda Euroopa Liitu kuulumise tunnet ning saada teadmisi erinevatest kultuuridest;
  3. teavitada õpilasi võõrkeelte õppimise vajalikkusest, anda neile võimalusi täiendavaks võõrkeeleõppeks ja –praktikaks;
  4. vahetada õpetajaid lühikesteks tööperioodideks (1 nädal), et õpetajad saaksid omavahel jagada oma tööalaseid kogemusi erivajadustega õpilastega. (2019. a oktoobris sõidab üks meie kooli õpetaja töö­kohtu­misele Itaaliasse).

Projektis osalesid õpilased 1. – 9. klassist, et üheskoos:

1. arutada läbi projektiülesanded ja –tegevused;
  2. mõelda välja projektile logo ja osaleda partnerkoolidevahelisel logovõistlusel;
  3. tutvustada meie regiooni üht polulaarsemat spordiala, eesti lastel esinevaid rühivigu ja nende ennetamist läbi rühiharjutuste, jagada oma mõtteid tervislikust toitumiest, kiusamisest ja koolivägivallast video­konverentsidel;
  4. viia läbi spordi- ja terviseüritusi oma koolis ja piirkonnas;
  5. koostada ja välja anda üheskoos partnerkoolide õpilastega kalender liikumisharjutuste kohta klassiruumis;
  6. õppida keeli – inglise, saksa, itaalia, hispaania keelt;
  7. külastada partnerkoole lühiajalistel õpilaskohtumistel ning osaleda projektipartnerite korraldatud spordi- ja terviseüritustel: NMS Haiming (Austria), Instituto Comprensivo Folgaria-Lavarone-Luserna (Itaalia), Instituto Secular „Hijas de la Natividad de Maria” – Cpr Nuestra Sra del Carmen (Hispaania).

Tööaastad projektiga Fit for School – Fit for Life olid toredad ja sisukad.

Erasmus+ projekti „Fit for School – Fit for Life” koordinaator Ridala Põhikoolis

Tunnustused:

2021. aasta kevadel pälvis meie projekt Haridus- ja Noorteameti tunnustuse riiklikul eTwinningu koostööprojektide konkursil kümne parima hulka jõudmise eest ja nimetati 2021. aasta parimaks terviseprojektiks. [Artikkel]

2021. aasta 28. oktoobril tunnustas Euroopa koolide kogukond eTwinning „Fit For School – Fit For Life” projekti ja selle läbiviijaid Austrias, Eestis, Hispaanias ja Itaalias Euroopa kvaliteedimärgiga. [Artikkel 1, Artikkel 2]